1448364708130_3.2.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  قائم مقام سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی از راه اندازی مرکز رشد علوم دامی تا پایان سال جاری در کرج خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، غلامحسین طهماسبی در پنجمین همایش ملی «هلشتاین ایران» که امروز (۲۹اردیبهشت)، در موسسه علوم دامی کشور واقع در کرج برگزار شد، به افزایش جمعیت در جهان و به تبع آن در ایران اشاره کرد و گفت: تولید کنندگان، محققان، اعضای هیئت علمی و مسئولان اجرایی کشور تلاش می‌کنند امنیت غذائی کشور را تامین کنند.

وی با تاکید بر اینکه حوزه کشاورزی و دامپروری کشور در شرایط پیچیده‌ای قرار دارد، افزود: مشکلات در حوزه طیور و تولید شیر بیش از دیگر حوزه‌ها است که سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و موسسات تابعه آن برای حل این مشکلات تلاش می‌کنند.

طهماسبی حل مشکلات بخش کشاورزی و دامپروری را در گرو همکاری هیات‌های علمی، موسسات تحقیقاتی و بخش اجرایی کشور دانست و ابرازکرد: روند بهره گیری از بخش خصوصی، دانشگاه‌ها و سازمان‌های بین المللی باید شتاب بیشتری به خود بگیرد تا شاهد پایداری بیشتر در صنعت دام کشور باشیم.

وی در ادامه به راه اندازی مرکز رشد در موسسه علوم دامی اشاره کرد و گفت: این مرکز رشد تا پایان سال جاری در موسسه علوم دامی واقع در کرج راه اندازی می‌شود که گنجایش فعالیت ۱۵ شرکت دانش بنیان در آن پیش بینی شده است.

به گفته قائم مقام سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی هیئت علمی و محققان این امکان را دارند تا در یک مرکز رشد تحقیقاتی مستقر شده و مورد حمایت قرار گیرند تا فعالیت‌های تحقیقاتی و توسعه‌ای گسترش یابد.

طهماسبی با تاکید بر اینکه نمونه فعالیت‌های تحقیقاتی و توسعه‌ای در بخش خصوصی تولید و توزیع اسپرم‌های گاو دو منظوره و گاو اصیل است، گفت: این فعالیت ها باید توسعه بیشتری پیدا کند.

قائم مقام سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی در پایان با اشاره به تغییر اقلیم و ایجاد شرایط بحرانی در کشاورزی در آینده‌ای نه چندان دور، افزود: با استفاده از ظرفیت‌های بین المللی در بخش زراعت و باغبانی اقدامات خوبی همچون تولید ارقام مقاوم به خشکی، گرما و کم آبی شروع شده که باید این فعالیت‌ها در بخش دام نیز انجام شود.