1452428723628_449275-electronic.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون پژوهشی دانشگاه لرستان گفت: رویداد استارت آپ سی تی در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال استان نقش بسزایی دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر محمد فیضیان در نشستی با خبرنگاران اظهار کرد: نیاز است در لرستان از نتیجه تحقیقات و یافته‌ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه بین دانشگاه لرستان، پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان استان همدلی وجود دارد، گفت: امیدواریم در آینده جلسات پربارتری را شاهد باشیم و از ایده‌ها به نحو احسن استفاده کنیم.

معاون پژوهشی دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید به سمت نسل سوم و دانشگاه‌های کارآفرین و ایده‌پرداز حرکت کنند، افزود: بنیاد نخبگان استان پردازش خوبی نسبت به ایده‌ها داشته است.

فیضیان با اشاره به برگزاری رویداد استارتاپ سی تی (شهر الکترونیک) در لرستان، گفت: برگزاری این رویداد در لرستان نسبت به سایر استان‌های کشور بسیار ضروری‌تر است.

وی به نقش این رویداد در ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری در لرستان اشاره کرد و با بیان اینکه این رویداد کمک بسیار زیادی در ایجاد فرصت‌های شغلی در استان خواهد داشت، خاطرنشان کرد: چنانچه از ایده‌های مطرح شده در این رویداد استفاده شود قطعا منجر به تولید و ایجاد اشتغال در استان می‌شوند.

فیضیان به چاپ و ارائه مقالات اعضای هیات علمی دانشگاه لرستان در مجلات و کنفرانس‌های علمی دنیا اشاره کرد و گفت: تاکنون ۷۰۰ مقاله اعضای هیات علمی دانشگاه لرستان به چاپ رسیده است.

وی با اشاره به اعزام اعضای هیات علمی و دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه لرستان به خارج از کشور تحت عنوان فرصت‌های مطالعاتی، افزود: سالانه ۹٫۱۵ درصد بودجه دانشگاه لرستان به حوزه پژوهش اختصاص می‌یابد که مجموع این اعتبار ۵ میلیارد تومان بوده که تحقق این رقم بستگی به میزان تخصیص آن دارد.