سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از افزایش بودجه تحقیقات و مناسب شدن زیرساختهای پژوهشی در سال جاری خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در اولین جشن دانش آموختگی دوره های دکتری پژوهش امروز که در ستاد دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، گفت: امروز ۷۰ دانش آموخته دکتری پژوهشی از ۱۰ دانشگاه و ۳۸ مرکز تحقیقاتی تجلیل می‌شوند.
وی افزود: میانگین تعداد مقالات از پایان نامه این دانش آموختگان حدود ۴٫۹ و میانگین تعداد مقالات چاپ شده طی دوره غیر از پایان نامه آنها ۱۴٫۹ است.
ملک زاده درباره یک خبر خوش عنوان کرد: سال ۹۴ بودجه تحقیقات حدود دو برابر شد و به دانشگاهها فرستاده شد، امسال هم به همین شکل است و امید به داشتن زیرساخت‌های مناسب‌تر در بخش پژوهشی وجود دارد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: از آنجا که دانشجویان دنیا فرصت طراحی مطالعه بزرگ را ندارند، این امکان از قبل برای استفاده آنها مهیا است اما در ایران هنوز به حد مطلوب این امر نرسیدیم و در حال فراهم سازی هستیم.
ملک زاده با بیان اینکه حمایت از فعالیت دانشجویان می تواند مشکلات آنها و به دنبال آن جامعه را برطرف سازد، اظهار کرد: یکی از ابزارهای اصلی برای کسب رتبه های برتر در علم و فناوری دانشجویان هستند که یابد مخصوصا در مقطع دکتری تقویت شوند.
وی تاکید کرد: مدارک فارغ التحصیلی دانش آموختگان دوره‌های پژوهش بعد فراغت از تحصیل همانند دانش آموختگان خارج از کشور در کمیته ارزشیابی مدارک تحصیل معاونت آموزشی وزارت بهداشت مورد بررسی قرار گرفته و متناسب با واحدهای گذرانده شده، عنوان پایان نامه و مقالات به چاپ رسیده در دوران تحصیل، دکتری محسوب می شود.