1454400334637_115085.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی (CSTC) و بنیاد تحقیقاتی سائوپائولو (FAPESP) برزیل اقدام به فراخوان پیشنهاد طرح پژوهشی در قالب Regular Project Award کرده‌اند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا، هدف از اعلام این فراخوان ایجاد یک همکاری مشترک بین تیم‌های ایرانی و برزیلی در زمینه‌های مورد علاقه FAPESP و CSTC در مرزهای دانش و تکنولوژی و همچنین تبادل و توسعه خدمات و ابزارهای شناختی بین دو کشور است.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‎رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علاقه‌مندان به مشارکت در این فراخوان، فراخوان پیشنهاد طرح پژوهشی (Call for Proposal) را مطالعه کرده و مطمئن شوند که واجد شرایط مشارکت در این فراخوان هستند.

همچنین، پیشنهاد طرح پژوهشی باید به صورت یک طرح مشترک بین پژوهشگران ایرانی (عضو هیات علمی دانشگاه‌ها یا مدیر یک شرکت دانش بنیان داخلی که ترجیحا Principal Investigator ستاد هستند) و پژوهشگران برزیلی از ایالت سائوپائولو Principal Investigator در FAPESP در قالب چارچوب‌های معرفی شده در فراخوان ارائه شود.

پیشنهاد طرح پژوهشی مشترک باید ابتدا توسط طرفین ایرانی و برزیلی تنظیم شده و مورد توافق قرار گیرد. سپس طرف ایرانی فرم‌های مربوط به پیشنهاد طرح پژوهشی را در سایت توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و طرف برزیلی فرم‌های نظیر را در سایت FAPESP بارگذاری کنند.

روند داوری پیشنهاد طرح پژوهشی در این فراخوان به طور مستقل در CSTC و FAPESP انجام خواهد شد و پذیرش نهایی منوط به پذیرش طرح در هر دو طرف است. پذیرش طرح تا ۲۵ تیر ماه امسال (۱۵ جولای ۲۰۱۶) خواهد بود.

در این چارچوب (Regular Project Award)، حداکثر سه طرح مورد حمایت مالی قرار خواهد گرفت که اولویت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی حمایت از تیم‌هایی است که سابقه همکاری پژوهشی با ستاد را داشته و یا در مجموعه گروه‌های پیشرو ستاد قرار دارند.