15-686.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  استاد ریاضی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: آموزش، ارتقا و شرایط حرفه‌ای معلمان ریاضی تحت تاثیر چالش نگران‌کننده نظام رتبه‌بندی معلمان واقع شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، زهرا گویا در همایش روز ملی ریاضیات ایران در اردبیل با اشاره به مسائل و مشکلات آموزش ریاضی مدرسه‌ای در ایران، گفت: در دهه اخیر در ایران به دلیل ایجاد تغییرات پی‌در‌پی، آموزش عمومی بطور عام و آموزش ریاضی بطور خاص با چالش‌های گوناگون مواجه شده است.

وی افزود: جامعه هنوز با منطق، ضرورت و سود و زیان تغییر در یک بخش آشنا نشده است یا با حرکت سریع‌تری به سوی تغییری بزرگ‌تر پرتاب می‌شود.

گویا با اشاره به حداقل پیش‌نیازهای لازم برای تغییر، افزود: کارهای جدی مطالعاتی، کارشناسی‌های اصولی، محرز شدن ضرورت ایجاد تغییر در بخشی از جامعه، فراهم کردن شرایط اجرا، پذیرش مسئولیت پی‌آمدها و آمادگی دوبارنگری از جمله این پیش‌نیازهاست.

استاد ریاضی دانشگاه شهید بهشتی تهران با بیان اینکه ضرورت احتیاط تغییر برای تغییر باعث ایجاد التهاب حداقل در کوتاه‌مدت می‌شود، تصریح کرد: اگر مردم خواهان تغییر نباشند و نسبت به ضرورت تغییر توجیه نشوند و مجریان و افراد منفعت طلب دل در گروی آن نگذارند، شرایط برای تغییر مهیا نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بدون رعایت پیش‌فرض‌ها، شکست معنایی و تداوم شکلی تغییر تا سیاست‌گذاری دیگر، تقریبا قطعی است و چنین اتفاقی اصلی‌ترین چالش است.

گویا با بیان اینکه آموزش ریاضی مدرسه‌ای در ایران با سه چالش مهم محوری روبرو است، گفت: برنامه و کتاب درسی ریاضی، آموزش، ارتقا و شرایط حرفه‌ای معلمان ریاضی و ارزشیابی این سه چالش مهم و محوری هستند.

استاد ریاضی دانشگاه شهید بهشتی تهران همچنین با اشاره به نظام رتبه‌بندی معلمان، افزود: آموزش، ارتقا و شرایط حرفه‌ای معلمان ریاضی تحت تاثیر چالش نگران‌کننده نظام رتبه‌بندی معلمان واقع شده است.

برچسب ها :