1436854483478_download (1).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  ‌عضو هیات علمی دانشگاه لرستان با انتقاد از سطح علمی اعضای هیات علمی این دانشگاه افزود: ۷۰ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه لرستان نیاز به بازآموزی دارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، دکتر علیرضا غیاثوند در کارگروه علم و فناوری و نوآوری با عنوان بررسی وضعیت آموزش عالی اظهار کرد: هدف از دانشگاه آموزش و تربیت افراد متخصص است اما تا هنگامی‌ که دانشجو خوب آموزش نبیند راه به جایی نخواهیم برد درحالی که می‌بینیم که برخی از استادان هنوز آموزش دادن را یاد نگرفتند.

غیاثوند با اشاره به اینکه اولین مشکل ما این است که بزرگان و تصمیم گیرندگان تعریف دقیقی از آموزش عالی ارائه نکردند، از دخالت سیاست در دانشگاه‌ها انتقاد کرد و افزود: متاسفانه دخالت مدیران و افراد سیاسی در دانشگاه باعث فرار مغزها و دلزدگی اعضای هیات علمی شده است.

این مدرس دانشگاه لرستان یادآور شد: متاسفانه شعار زدگی در بحث آموزش، علم و تکنولوژی مشهود است به عنوان نمونه ایران همزمان با کشور هند در IT سرمایه‌گذاری کردند و هند در سال گذشته ۸۰ میلیارد دلار صادرات IT داشته اما ایران در این سرمایه گذاری متضرر شده است.

وی با انتقاد از اینکه صنعت در ایران مونتاژ و وارداتی است، بیان کرد: صنعتی که با علم ارتباط سازگاری دارد از دل دانشگاه بیرون می‌آید.

عضو هیات علمی دانشگاه لرستان ادامه داد: موافق این نیستم که گفته می‌شود دانشجویان کارآفرین نیستند، معتقدم دانشگاه کارآفرین به تنهایی نمی‌تواند راه به جایی ببرد بلکه باید زیرساخت‌های فرهنگی، اقتصادی وسیاسی برای کارکرد بهتر دانشگاه مهیا باشد.

وی درباره تولید آب سنگین توسط دانشمندان هسته‌ای، گفت: به دلیل ورود جدی به تولید این محصول اجازه ندادند افراد دچار سیاسی کاری شوند و تنها از نخبگان علمی استفاده شد آنان با سرمایه‎گذاری و همت توانستند آب سنگینی تولید کنند که حتی کیفیتش از کیفیت آب سنگین آمریکا بالاتر باشد و این برای ما مایه مباهات و افتخار است.

غیاثوند یادآور شد: جوانان دانشمند نشان دادند در تکنولوژی پیشتاز هستند پس قطعا جوانان این مرزو بوم می‌توانند در تولید علم نیز پیشتاز باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه لرستان، بومی کردن دانشگاه‌ها را باعث تضیع حقوق مردم برشمرد و بیان کرد: با توجه به اینکه ارتباط فرهنگی یکی از اصول محسوب می‌شود ولی اصرار داریم که دانشگاه‌ها بومی‌سازی شوند آیا کسی‌ که در دانشگاه شهر خود متخصص می‌شود لزوما می‌تواند انسانی مدنی باشد، تبادل و ارتقای علمی با حضور دانشجویان بومی و غیربومی نتیجه بخش است.

برچسب ها :