1581457357_orig.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران، از اختصاص دو دانشکده داروسازی و پزشکی به دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در این دانشگاه خبر داد و گفت: دانشجویان داخلی نمی توانند در این دو دانشکده ورود پیدا کنند اما دانشجویانی که برای دوره های تکمیلی خود در خارج از کشور تحصیل می کنند و به دلایلی علاقمند انتقال به دانشگاه داخلی هستند، می توانند از طریق وزارت بهداشت درخواست تحصیل در این دانشکده ها را اعلام کنند.

دکتر محمدصادق قاسمی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، به تشریح مهم ترین برنامه های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه بین الملل پرداخت و اظهار کرد: این دانشگاه در حال حاضر می تواند در تمامی ۱۰۵ برنامه آموزشی که در اختیار دارد، دانشجوی خارجی جذب کند. اما دو دانشکده پزشکی و داروسازی به صورت اختصاصی فعالیت های خود را در بخش پذیرش دانشجویان خارجی آغاز کرده‌اند.

وی در ادامه اختصاص دو دانشکده به دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ایران را یک مزیت مهم برای این دانشگاه دانست و تصریح کرد: شرایط به گونه ای تدوین شده است که دانشجویان داخلی در این دو دانشکده ورود پیدا نمی کنند اما دانشجویانی که مشغول گذراندن دوره های تکمیلی خود در خارج از کشور هستند و تمایل انتقال به دانشگاه داخلی دارند،می توانند از طریق وزارت بهداشت درخواست تحصیل در این دانشکده ها را اعلام کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۷۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی ایران مشغول به تحصیل هستند اظهار داشت: این دانشجویان از کشورهای بحرین،‌ افغانستان، حاشیه خلیج فارس و حتی کشورهای اروپایی در دو رشته داروسازی و پزشکی و در مقطع دکتری تحصیل می کنند.

دکتر قاسمی یادآور شد: در دو سال اخیر از کشور بلژیک دانشجویانی برای گذران دوره های آموزش پزشکی خود به پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران مراجعه کردند که در بیمارستان های این دانشگاه ها دوره های دو ماهه گذراندند. امیدواریم این حضور منجر به ایجاد یک تفاهم نامه مشترک بین دو دانشگاه شود. البته اخیرا نیز یک تفاهم نامه مشترکی به منظور گسترش تبادلات علمی و آموزشی با دانشگاه لانکستر انگلستان منعقد کردیم.

رییس پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران، در پایان خاطر نشان کرد: گسترش روابط بین المللی دانشگاه از طریق تبادل استاد و دانشجو از مهم ترین برنامه های پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال جاری است و تلاش داریم از طریق ارتقای ارتباطات بین المللی با محوریت وزارت بهداشت و مسؤلان آموزش عالی، توانایی و پتانسیل های دانشگاه را در عرصه های مختلف درمان، آموزش و پژوهش به تمام کشورهای اطراف و اروپا اعلام کنیم.