سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  هشتمین جشنواره غذای دانشجویی بعدازظهر امروز با میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با حضور مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و جمعی از معاونان و کارشناسان در مجتمع کوی علوم پزشکی تهران برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خیر مقدم به معاونان، مدیران و کارشناسان افزود: مسابقه آشپزی این جشنواره چند بخش اصلی دارد که در قسمت پخت غذاهای سنتی ۱۲ گروه از خوابگاه‌های مختلف، در بخش غذاهای فانتزی ۴ گروه و در بخش پخت در محل ۵ گروه شرکت کردند.

اصفیاء ادامه داد: بخش کوچکی که امسال به این جشنواره اضافه شده است اهدای جوایز به سالم‌ترین غذاها خواهد بود که هدف آن ترغیب و تشویق به پخت غذاهای سالم است.

در ادامه این مراسم در حالی که گروهی از دانشجویان دختر مشغول طبخ غذا بودند داوران به بررسی غذاهای دیگر دانشجویان پرداختند و گروه تئاتری نیز در سمت دیگر سالن در حال اجرای نمایش بود که با تشویق و حمایت تماشاچیان و حاضرین در سالن روبرو شد. در این میان با دو نفر از شرکت‌کنندگان در این مسابقه گفت‌وگو کرده‌ایم. شرکت کننده اول دانشجوی ارشد انفورماتیک پزشکی بود.

او گفت: علاقه خاصی به هنر از جمله آشپزی دارم با اینکه در خوابگاه امکانات کم و تهیه غذا سخت است اما دوست داشتم در این مسابقه شرکت کنم و خود را بیازمایم. دومین شرکت کننده دختر ۲۳ ساله دانشجوی مهندسی پزشکی بود.

او از علاقه خود به آشپزی سخن گفت و اضافه کرد: جشنواره جالبی است اما باید امکانات بیشتری در اختیار ما قرار دهند. در حال حاضر امکانات کافی نیست. ضمن اینکه باید حمایت‌های مالی نیز صورت گیرد اما با این وجود اگر سال دیگر بتوانم حتما در این مسابقه شرکت می‌کنم.

این مراسم با معرفی برگزیدگان این دوره از مسابقه در سه بخش غذاهای فانتزی، سنتی، پخت در محل و اهدای جوایز و لوح تقدیر به پایان رسید.

برچسب ها :