سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- رئیس دانشگاه واحد ۲۶جامع علمی کاربردی تهران گفت: دانشگاههای جامع علمی کاربردی به عنوان نسل چهام محیط دانشگاهی توانست در تربیت دانشجویان در محیط های کسب و کار موفق عمل کند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار ایرنا، «حسین عینی» در مراسم آغاز به کار نمایشگاه کسب و کار نمونه موفق که با حضور جمعی از رئیسان مراکز علمی و کاربردی و اساتیدمطرح دانشگاهی تهران برگزار شد، افزود: مهم ترین ماموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت دانشجویان در زمینه کسب و کار مطلوب در محیط های بازاری کشور است.
وی اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در چند سال اخیر با حضور موثر در عرصه های علمی و دانشگاهی توانسته است ضمن آموزش و ارائه مطالب ارزشمند به دانشجویان، این قشر جوان را به بخش تولید و اقتصادی کشور سوق دهد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد ۲۶ تهران بیان کرد: با ایجاد رشته کسب و کار در مقطع کاردانی در این مرکز علمی، بسیاری از روش های درآمدزا را به دانشجویان آموزش داده تا از این طریق نسل جوان جامعه بدون دغدغه در محیط بازار فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر نگاه مردم به موسسات علمی کاربردی مثبت نیست، اظهار کرد: باید با دستاوردهای دانشگاهی نگرش مردم را به موسسات علمی و کاربردی تغییر داد تا در این خصوص با تربیت دانشجویان مستعد نیازهای جامعه برآورده شود.
عینی رشته تحصیلی کسب و کار را ذهن گشا و ایده آفرین توصیف کرد و گفت: باید در این محور درسی و دانشگاهی، تعالیم و ایده هایی جدیدی که قابل تفکر است را در سر فصل های دانشگاهی گنجاند.
همچنین «محمدرضا مولوی نیا» معاون آموزشی دانشگاه علمی و کاربردی واحد ۲۶ نیز در این مراسم افزود: مهم ترین اقدامات در جهت کسب و کار موفق، به کار گیری فناوری پیشرفته در تولیدات است که باید جامعه در این زمینه موج هایی را در اقتصاد مولد و پویا ایجاد کند.
وی گفت: اگر این بستر تفکرات ارزشمند را در دانشگاه های علمی و کاربردی فراهم کنیم باید به ایده های خوب توجه کرده و به آنها پر و بال داد.
همچنین مدیر گروه کسب و کار دانشگاه علمی و کاربردی واحد ۲۶اظهار کرد: مقوله انقلاب چهارم صنعتی، در نشست داووس سوئیس در سال ۲۰۱۵ مطرح شد که مهم ترین موضوع در این زمینه ظهور تکنولوژی در جهان بود.
کاوه خالقی گفت: در این نشست به آمادگی نیروی انسانی و منابع موجود تاکید شد که باید با هوشیاری هر چه تمام تر مردم را نسبت به سونامی های خطرناک محیط کسب و کار آگاه ساخت.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه هدف ما ارزیابی رقابت های لحظه ای با چهار شرکت اپل، ماکروسافت، گوگل و آمازون در بازار کسب و کار است که روش های درآمد زایی آنها از سوی استادی و کارشناسان دانشگاهی مورد بررسی قرار گیرد.
نمایشگاه کسب و کار واقتصاد موفق از ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت ماه در دانشگاه علمی و کاربردی واحد ۲۶ واقع در فلکه دوم صادقیه در حال برگزاری است.
تهرام/۷۲۴۷/۱۱۰۹/*شبس*۱۶۱۳