نورمفیدی حج سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – گرگان – نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: جایگاه جهاد دانشگاهی در کشور به اندازه ای مورد توجه است که حتی می تواند بن بست های مهم کشور را نیز باز کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی شامگاه سه شنبه در دیداری که با حضور سعید پورعلی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور برگزار شد، اظهار کرد: کسی که به معنای واقعی کلمه تفکر آن انقلابی است و به پیشرفت کشور اعتقاد دارد، جهاد دانشگاهی است.

وی ادامه داد: متاسفانه کشور ما در حال حاضر گرفتار مسائل حاشیه ای شده است و از محتوای اصلی فاصله گرفته است. این گرفتاری باعث می شود تا کشور از مسائل روزمره عقب افتاده و نتواند به امور اصلی کشور توجه خوبی داشته باشد.

او با بیان اینکه جهاد دانشگاهی می تواند بن بست های کشور را باز کند، گفت: معضل کشور در عصر حاضر بحران و رکود اقتصادی است و رفع آن نیز کار ساده ای به حساب نمی آید. مسائل اقتصادی از مسائل فلسفی نیز پیچیده تر است و برای حل کردن آن نیز باید از سختی های بسیاری عبورکرد.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: به طور مثال یک فیلسوف تنها به دنبال تحلیل هستی است اما اقتصاد به تمام زوایای جامعه ارتباط نزدیکی دارد. معضل اقتصادی کشور ما حل نشده است و اقتصاد ما به نوعی بیمار است.

امام جمعه گرگان در پایان گفت: بایستی تمامی اقتصاد دان های کشور در یک گردهمایی جمع شوند و با کمک گرفتن از اقتصاد دان های خارجی ریشه اصلی اقتصاد ما را پیدا کنند و کم کم به دنبال حل آن باشند. مقام معظم رهبری اعلام کردند که باید مهندسی فرهنگی در کشور اجرایی شود و جهاد دانشگاهی نهادی است که باید به این مسئله توجه ویژه ای داشته باشد.