سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی از نحوه ی پذیرش بدون آزمون دانشجو دکتری در این دانشگاه خبر داد.

جعفر کیوانی معاون اموزشی دانشگاه خوارزمی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: پذیرش دانشجوی دکتری بر اساس شیوه نامه ای که سازمان سنجش برای دانشگاه ها ارسال کرده صورت گرفته بدین ترتیب کسانی که در آزمون سنجش شرکت کردند و حدنصاب در دانشگاه خوارزمی را کسب کرده اند میتوانند در سامانه دانشگاه ثبت نام کنند.
وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته در رشته های مختلف حدود ۳هزار نفر در سامانه دانشگاه ثبت نام کردند.
کیوانی افزود :دانشگاه خوارزمی نصیر طبق آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری و شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی از میان دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی مطابق شرایط اعلام شده،دانشجو می‌پذیرد.
وی گفت: در صورت تایید شرایط عمومی داوطلب و راه یابی به مرحله مصاحبه علمی، ضروری است و اصل تمامی مدارک شناسایی و نسخه کامل مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی بارگذاری شده در سامانه ی جامع دانشگاهی، در روز برگزاری مصاحبه ارائه گردد. شرایط اختصاصی و مصاحبه در کمیته تخصصی بررسی و انجام خواهد شد.
معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی ادامه داد: آزمون دوره ی تخصصی دانشگاه تا مرداد ماه ادامه دارد و نتایج در هفته ی اول مرداد ماه به سازمان سنجش آموزش کشور تحویل خواهیم داد و دانشجویان می توانند از اول مهر ماه سر کلاس حضور پیدا کنند.
کیوانی در پایان در خصوص آزمون های استعداد درخشان یادآور شد:به دلیل عمومی بودن دروس دانشجویان استعداد درخشان پذیرش این دانشجویان آیین نامه ی جداگانه دارند و کسانی که واجد شرایط پذیرش بدون آزمون هستند می‌توانند در سامانه ی دانشگاه ثبت نام کنند و مصاحبه ی این دانشجویان هم طبق جدول زمانبندی شده اعلام می گردد.