1434461632825_75 (1).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس سابق دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: ادغام وزارت علوم و صنعت به کاربردی شدن علم کمک می‌کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، دکتر محمدعلی زلفی‌ گل در جلسه اشتغال و دانشجو در دانشکده علوم پایه دانشگاه بوعلی‌سینا، با بیان اینکه در دنیای امروز اشتغال هر فرد در شغلی غیر از تخصص و دانش خود بیکاری پنهان نامیده می‌شود، اظهار کرد: اشتغال دغدغه بزرگی است و کاری هم از دست مجموعه دانشگاه برنمی‌آید چرا که معضل بزرگ جامعه امروز است بنابراین مبحث اشتغال باید به صورت ملی دیده شود.

وی با اشاره به اینکه در صورت حل مشکل اشتغال همه مسائل همچون ازدواج، مباحث اقتصادی و اجتماعی هم مرتفع می‌شود، تصریح کرد: برای حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال در کشور با حفظ ساختار نظام باید انقلاب‌هایی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از وزرای دولت و نمایندگان مجلس و مسؤولان اساتید دانشگاه‌های دولت هستند و این مهم ظرفیت بزرگی برای حل مشکلات دانشگاه‌ها است به عدم برقراری ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره و عنوان کرد: انقلاب در فرهنگ، شیوه مدیریت و ساختار برای حل مشکل اشتغال جوانان تحصیلکرده ضرورت دارد همچنین لازم است انقلاب نرم‌افزاری در بحث قانون و انقلاب در اندیشه صورت گیرد.

به گفته زلفی‌گل، آموزش و پژوهش در کشور هدفمند نبوده و جریان اطلاعات امور اقتصادی، واردات، صادرات و مباحثی از این قبیل در کشور صادقانه و شفاف نیست.

وی تاکید کرد: آموزش عالی در کشور هدفمند نیست به طوری که بدون برنامه‌ریزی دقیق و منسجم شرایط مختلفی برای پذیرش دانشجو به صورت شبانه، غیرحضوری و غیرانتفاعی فراهم شده که باید قبول کرد بسیاری از افراد اگر شغل داشتند دانشگاه نمی‌آمدند.

عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی‌سینا خاطرنشان کرد: باید شرایطی برای جذب و جمع‌آوری سرمایه‌ها فراهم شود به طوری که اصلاح برخی قوانین به منظور تسهیل در سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در کشور ضروری است.

وی به تغییر فرهنگ اقتصادی مردم اشاره کرد و گفت: خرید کالای داخلی توسط مردم به رونق تولید داخلی و ایجاد اشتغال منجر می‌شود البته امروز بیشترین مشکل جامعه به حوزه فرهنگی برمی‌گردد مسئولان و صاحبان صنعت باید به دانشگاه اعتماد کنند.

زلفی‌گل با اعلام اینکه ادغام وزارت علوم و صنعت به کاربردی شدن علم کمک می‌کند، اظهار کرد: در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی به علت ارتباط تنگاتنگ، دانشجو تخصص را به صورت تئوری در کلاس فرا‌ می‌گیرد و در بیمارستان به صورت عملی تجربه می‌کند.