1436854484024_download (3).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: هدایت تحصیلی به معنای دقیق در دانشگاه وجود ندارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، دکتر منصور غلامی در جلسه اشتغال و دانشجو در دانشکده علوم پایه دانشگاه بوعلی‌سینا، اظهار کرد: در وظایف وزارت علوم ایجاد شغل برای دانشجو و فارغ‌التحصیلان تعریف نشده اما دانشگاه بوعلی‌سینا به دنبال ارتباط با دانش‌آموختگان به منظور اشتغالزایی است.

وی با بیان اینکه برخی دانشجویان چشم بسته انتخاب رشته می‌کنند، تصریح کرد: در پاسخ به این سوال که فارغ‌التحصیلان بعد از دانشگاه در چه مکانی باید مشغول به کار و فعالیت شوند، وظیفه‌ای برای دانشگاه تعریف نشده است.

غلامی تاکید کرد: متاسفانه دانشجو در ابتدای ورود به دانشگاه از مسئولان در خصوص آینده شغلی رشته مورد نظر سوال نمی‌کند البته هدایت تحصیلی هم به معنای دقیق در دانشگاه وجود ندارد.

وی امید به داشتن شغل موردنظر دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی را کم دانست و اعلام کرد: دانشگاه در حال ثبت دو تا سه شرکت دانش‌بنیان بوده و با برخی از وزارتخانه‌ها قراردادهای علمی، تحقیقی و پژوهشی منعقد کرده است.

به گفته غلامی، با بیان اینکه علل بیکاری باید شناخته و بررسی شود، افزود: از نبود رشد و توسعه مناسب اقتصادی به عنوان عوامل بیکاری یاد می‌شود.

وی با بیان اینکه رونق کسب و کار بالا نیست، به جذب سرمایه‌گذار در استان اشاره کرد و یادآور شد: با سرمایه‌گذاری اشتغال مستقیم و غیرمستقیم صورت می‌گیرد و البته شفاف و روان نبودن قوانین به عنوان موانع اشتغال و علل بیکاری باید جامع‌تر و کلی‌تر بررسی و مرتفع شود.