1454497664531_download.png

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر همایش مدیریت فضای سرزمین از برگزاری همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین با حضور وزیر راه‌ و شهرسازی در دانشگاه مازندران خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، ایرج اسدی در نشستی در دانشگاه مازندران بابلسر با اشاره به اینکه همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین، خرداد ماه سال جاری با حضور وزیر راه‌ و شهرسازی و در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود، اظهار کرد: مخاطبان اصلی این همایش مدیران کل شهرسازی، شهرداران و فرمانداران هستند چرا که آن‌ها می‌توانند با مدیریت صحیح از آسیب‌های احتمالی در شهرستان‌ها جلوگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: تعریف اصول خردمندی، ریشه‌یابی مشکلات و چالش‌های پیش‌رو در سرزمین‌های شمالی کشور به همراه راهکارهای عملی از موضوعاتی هستند که در این همایش به آن پرداخته می‌شود.

دبیر همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین، تصریح کرد: این همایش در پنج بخش تخصصی به بررسی ابعاد اجتماعی، زیست محیطی، اقتصادی مالی، کارگری و مدیریتی فضای سرزمین می‌پردازد.

اسدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان‌های شمالی کشور از مسافران فراوانی میزبانی می‌کنند و به عنوان استان‌های توریست پذیر به حساب می‌آیند، آسیب‌های بسیاری این استان‌ها و شهرهای آن‌ها را تهدید می‌کند و در این همایش راهکارهای مناسبی برای جلوگیری از این آسیب‌ها مطرح می‌شود.

وی اظهار کرد: تاکنون ۸۰ مقاله برای دبیرخانه ارسال شده که از میان تمامی این مقاله‌های ارسال شده ۲۰ مقاله برتر در مجموعه‌ کتاب چاپ می‌شوند.

دبیر همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین گفت: روندها و الگوی تغییرات کالبدی و زیست‌محیطی در شهرها و نواحی پیراشهری با تاکید بر استان‌های شمالی کشور، نقش نهادها و نظارت‌های سیاستگذاری اجرا و کنترل طرح‌های توسعه شهری و منطقه‌ای و نقش طرح‌های ملی، منطقه‌ای و محلی از محورهای مورد بحث در همایش است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تحلیل نقش نظام‌های مدیریت و حکومت محلی و فرامحلی، مالیه ناپایداری شهری و روستایی و ورود تفرق در مدیریت و نقش آن در شکل‌گیری مدیریت فضای سرزمین از دیگر محورهای این همایش است.

اسدی در پایان با اشاره به نقش با اهمیت رسانه‌ها در زمینه‌های مختلف تصریح کرد: با توجه به اینکه فضای سرزمین شمال کشور در معرض آسیب قرار دارد، رسانه‌ها با نقش آفرینی صحیح می‌توانند موجب جلوگیری بسیاری از آسیب‌ها شوند.