1456746340604_1721488.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از ایجاد درگاه صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان به کشورهای CIS خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه گیلان، مهندس رضا مسرور در دیدار از پارک علم و فناوری استان گیلان با اشاره به راهبرد تعیین شده در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مناطق آزاد به منظور ایجاد مراکز فناوری‌های پیشرفته بر همراهی و حمایت سازمان متبوع خود از شرکت‌های دانش بنیان تصریح کرد: برای موفقیت پارک علم و فناوری در دستیابی به اهداف می‌بایست از شرکت‌های فعال در حوزه انتقال دانش و تکنولوژی حمایت کرد.

وی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در پارک علم و فناوری استان گفت: با عنایت به موقعیت ویژه استان گیلان در ارتباط با کشورهای حاشیه دریای‌ خزر و قفقاز و ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی می‌توان نسبت به بالفعل سازی توانمندی‌های موجود در حوزه فناوری‌های پیشرفته و صادرات محصولات دانش بنیان اقدام کرد.

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی خواستار در نظر گرفتن نیازهای بازار و تولید فناوری براساس تفکر فروش از سوی شرکت‌های دانش بنیان شد و اظهار کرد: عامل موفقیت یک صنعت در تفکر آن است. صنعت و حوزه تولید باید تفکر فروش داشته باشد و رویکرد تولید محصولات، بازار محور باشند. در تفکر بازار محور ضروری است شرکت‌های تولید کننده در خصوص سلیقه مشتری، شناخت رقبا، تحلیل بازار و آینده پژوهی برای موفقیت، تحلیل مستمر داشته باشند و این مورد در بخش‌ فناوری‌های پیشرفته بسیار مهم و حساس‌تر است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه کنسرسیوم دانش محور کاسپین به عنوان مجموعه شرکت‌های دانش بنیان منطقه آزاد انزلی می‌توانند در نمایشگاه‌های کشورهای CIS در کنار سازمان مشارکت داشته باشند، اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی پتانسیل‌ها و تسهیلات لازم را در حوزه انتقال تکنولوژی‌های پیشرفته به کشورهای حاشیه‌ خزر فراهم می‌کند.

مسرور در خصوص برگزاری نمایشگاه فن‌بازار در این منطقه خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای استان، فضای مناسب نمایشگاهی برای برپایی نمایشگاه‌های تخصصی و بین‌المللی بود که خوشبختانه این فضای مناسب در منطقه آزاد انزلی با احداث مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی ایجاد شده و در همین راستا از پیشنهاد برگزاری نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته در این منطقه حمایت می‌کنیم.

دکتر مجید متقی طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان در ادامه با بیان اینکه پارکهای علمی فناوری پل‌های ارتباطی مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی با مراکز تولید هستند از وجود دبیرخانه فن بازار کشور در این مرکز خبر داد و افزود: با عنایت به حضور ۲۳۰ شرکت دانش بنیان در این پارک، پارک علم و فناوری گیلان از پارک‌های برتر کشور است که می‌تواند قطب علمی تولید و فعالیت اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان در سطح استان و دریای‌ خزر باشد.

وی با قدردانی از حمایت‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در سال‌های اخیر از شرکت‌های دانش بنیان، با بیان اینکه در نظر داریم درگاه صادرات محصولات دانش بنیان را از منطقه آزاد انزلی راه اندازی کنیم، اظهار کرد: این مرکز درگاه صادرات خدمات شرکت‌های دانش بنیان به کشورهای CIS است و هدف ما تمرکز این فعالیت با تکیه بر ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی است که با توجه به استقرار دبیرخانه پارک‌های کشورهای اسلامی در این مرکز، می‌توان ظرفیت شبکه پارکهای علم و فناوری کشورهای عضو را به سمت ایران و منطقه آزاد انزلی هدایت کرد.

وی به توانمندی‌ها و برنامه‌های پارک علم و فناوری گیلان اشاره کرد و در خصوص برگزاری نمایشگاه فن بازار در منطقه آزاد انزلی در شهریور ماه امسال گفت: در نظر داریم با حمایت سازمان منطقه آزاد انزلی و مساعدت مهندس مسرور، نمایشگاه فن بازار را با حضور ۵۰۰ طرح از کل کشور در این منطقه برگزار کنیم تا بتوانیم یک اقدام عملی در راستای تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان کشور انجام دهیم.

اصغر امانی رییس هیات مدیره کنسرسیوم دانش محور کاسپین منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه این شرکت از ۲۵ شرکت دانش بنیان فعال در منطقه و گیلان تشکیل شده، اقدامات صورت گرفته در خصوص فعالیت سه دفتر این کنسرسیوم در کشورهای آذربایجان، قزاقستان و روسیه را تشریح کرد و افزود: باید از ظرفیت، مزیت‌های منطقه و توانمندی‌های ارتقاء یافته در منطقه آزادانزلی در طی سال‌های اخیر برای توسعه استان گیلان به ویژه رشد شرکت‌های دانش بنیان بهره برد.

در این بازدید که علاوه بر معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی، معاونین و مدیران پارک علم و فناوری استان و مدیران شرکت‌های دانش بنیان گیلان نیز حضور داشتند، مهندس مسرور و هیأت همراه از آزمایشگاه ها و شرکتهای مستقر دراین مرکز و همچنین مجتمع های تحقیقاتی، تولیدی و مجتمع نیمه صنعتی پارک بازدید و از نزدیک با نحوه تولید محصولات دانش بنیان و فعالیت شرکت‌های فناور آشنا شدند و با مدیران آنها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

برچسب ها :