سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  پکن – ایرنا – دکترای افتخاری دانشگاه مطالعات خارجی «هانکوک» کره جنوبی روز سه شنبه به «معصومه ابتکار» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشورمان اعطا شد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، «ابتکار» که برای شرکت در کنفرانس بین المللی «رهبران – آسیا ۲۰۱۶» به کره جنوبی سفر کرده، عصر سه‌شنبه در مراسمی که از سوی دانشگاه مطالعات خارجی هانکوک شهر سئول ترتیب داده شده بود به دریافت دکترای افتخاری علوم سیاسی این دانشگاه نائل آمد.
«این چول کیم» رئیس دانشگاه هانکوک مدرک دکترای افتخاری این دانشگاه را به خانم ابتکار اعطا کرد و گفت که انتخاب رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست ایران به این منظور، در راستای تلاش های صورت گرفته توسط ایشان در جهت تقویت همکاریها در زمینه صلح جهانی و بهبود و حفظ محیط زیست بوده است.
معصومه ابتکار نیز در سخنانی با ابراز خرسندی و تشکر از مسئولان دانشگاه هانکوک کره جنوبی، در سخنانی بر حفظ محیط زیست و تلاش بشریت برای محفاظت از آن تاکید کرد.
او گفت که متاسفانه جنگ و تروریسم منابع مالی و انسانی را از کانونهای اصلی همچون آموزش، سلامت و محیط زیست به سمت افزایش هزینه های نظامی، تداوم فقر و تخریب رشد و توسعه پایدار ملتها سوق داده است.
وی تصریح کرد: علاوه بر اینها بشر جنگ دیگری را بر علیه طبیعت آغاز کرده و آن حرص، زیاده خواهی و فشار مضاعفی است که ورای ظرفیت زیستی، به طبیعت وارد ساخته است.
ابتکار یادآور شد: بی توجهی به طبیعت و حفظ آن باعث می شود زمین واکنش های خود را با سیل، توفان، خشکسالی و توفان شن به ما نشان دهد. پدیده ای که امروز در برخی از نقاط دنیا از جمله ایران شاهد آن هستیم.
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشورمان یادآور شد که در چنین شرایطی ما نیازمند آگاهی مشترک در خصوص وظیفه انسانی خود هستیم و علم و فناوری می تواند در این زمینه کمک موثری باشد و پاسخ پرسش های ما را مبنی بر اینکه به چه سمتی در حال حرکت هستیم و چگونه می توانیم مسیر خود را به سمت مقصد بهتر تغییر دهیم، ارائه دهد.
به گزارش بخش مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول، در این مراسم علاوه بر رئیس دانشگاه و جمعی از اساتید و دانشجویان کره ای دانشگاه هانکوک، «حسن طاهریان» سفیر ایران در سئول و تنی چند از دانشجویان و اساتید ایرانی این دانشگاه نیز حضور داشتند.
«هانکوک» یکی از بزرگترین دانشگاههای پایتخت کره جنوبی محسوب می شود که دارای دپارتمان ایران شناسی و زبان فارسی نیز هست.
«ابتکار» شب گذشته (دوشنبه) در راس هیاتی به منظور شرکت در اجلاس «رهبران – آسیا ۲۰۱۶» که با شعار «فردای آسیا و نوآوری» از صبح امروز فعالیت خود را آغاز کرده است، وارد سئول پایتخت کره جنوبی شد.
این اجلاس فردا به کار خود پایان می دهد و قرار است معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشورمان دیداری نیز با «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی داشته باشد.
در این اجلاس که به همت موسسه مطبوعاتی «چوسون ایلبو» کره جنوبی برپا شده است شرکت کنندگان در باره مسائل مختلف از جمله حفاظت از محیط زیست، اکوسیستم اقتصاد خلاق، نوآوری، ابتکار، مسائل امنیتی در آسیای شمال شرق و دیگر چالش های اقتصادی پیش روی آسیا و جهان به بحث و تبادل نظر با یکدیگر می پردازند.
آساق**۱۵۹۷