Scientist, Lincoln,small.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  برگزیده مدال برنز سومین دوره جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص تاثیر جشنواره فرهیختگان و معرفی برگزیدگان پژوهشی در ادامه فعالیت‌های پژوهشگران، گفت: اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه نیازمند بخش مادی این جایزه نیستند بلکه آنها نیازمند توجهی هستند که از طرف مسؤولین به آنها می‌شود و همین دیده شدن تاثیر زیادی در ادامه فعالیت‌های پژوهشی آنها داشته و جنبه تشویقی دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا، حسین زاده لطفی در توضیح زیر ساخت‌های فرام شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی برای کارهای پژوهشی خود گفت: دو عامل وجود تحصیلات تکمیلی و سیستم کار گروهی در دانشگاه تاثیر زیادی در انجام کارهای پژوهشی و برگزیده شدن در جشنواره فرهیختگان داشت و می توان گفت مهم ترین عامل در موفقیت و اخذ جایزه پژوهشی امام خمینی (ره) حاصل کار گروهی در دانشگاه بود و من به عنوان نماد این گروه برنده جایزه شدم که این موضوع حاصل تلاش ساختاری بود که دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه نوپایی در مقایسه با سایر دانشگاه‌هایی است که صد سال سبقه آموزشی و پژوهشی دارند، گفت: فرهنگ پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی تقریبا از سال ۲۰۰۵-۲۰۰۴ آغاز شد و اوج آن در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ بود که سعی شد این فرهنگ در دانشگاه توسعه یابد. امروز نگاهی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد یک نگاه کیفی بخصوص در حوزه پژوهش است.

وی افزود: در حال حاضر وزن بزرگی از مصوبات هیات امنای دانشگاه در خصوص درآمدهای دانشگاه از محل شرکت های دانش بنیان است که حاصل تلاش‌های پژوهشی است و بار پژوهش و وظیفه کسانی که در حوزه پژوهش فعالیت می کنند را زیاد می کند. تمام اعضای هیات علمی و دانشجویان بخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی و تمام کارمندان دنشگاه در این وظیفه سهیم هستند.

برگزیده مدال برنز سومین دوره جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی با توسعه تحصیلات تکمیلی پژوهش وضعیت بهتری پیدا کرده است، گفت: امروز تعداد زیادی نیروی کار با دانش در اختیار اعضای هیات علمی قرار گرفته و می‌تواند کمک موثری باشد.

حسین زاده لطفی با اشاره به تاثیر دانشگاه در دیدگاه پژوهشی خود، گفت: من ذاتا دنبال فعالیت‌های پژوهشی بودم ولی نگاهی که در دانشگاه بوجود می‌آید هرچقدر بتواند به سمتی برود که پژوهشگران اعتماد بنفس بیشتری پیدا کنند و حداقل‌ها در اختیارشان قرار بگیرد بهتر است. معمولا پژوهشگران افراد متعادلی هستند چون پژوهش را برای کسب درآمد انجام نمی دهند بلکه پژوهش را برای حفظ و ارتقای کیفیت خودشان و دانشگاه انجام می دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید در دانشگاه‌ها نگاه بهتری نسبت به پژوهشگران ایجاد شود تا موفقیت بیشتری کسب شود.