سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- سومین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی در راستای نمایش دستاوردهای محققان واحد‌های مختلف این دانشگاه، در روزهای پنجم و ششم خرداد ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام ‌خمینی (ره) برگزار می ‌شود.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا ، این جشنواره با هدف شناسایی قابلیت‌ واحد‌های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، حمایت از توسعه علم، فناوری و تجاری‌سازی محصولات نانو، هدایت و تشویق واحد‌های دانشگاهی و پژوهشگران این عرصه نوین علمی به سمت فناوری نانو برگزار می‌شود. محورهای علمی این جشنواره شامل نانوشیمی، نانوفیزیک، نانومواد، نانوالکترونیک، نانوپزشکی و نانومحاسباتی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد،‌همزمان با برگزاری این جشنواره نمایشگاهی از دستاوردهای محققان واحدهای دانشگاه ‌آزاد اسلامی از جمله، مقالات، کتاب، اختراعات و محصولات تجاری ‌سازی شده برپا خواهد بود.
همچنین در این جشنواره چهار کارگاه آموزشی با موضوعات آشنایی با مفاهیم و کلیات مالکیت فکری و ثبت اختراع نانو پوشش ها و راه اندازی کسب و کارهای نو پبا نگاه ویژه به فناوری نانو و کاربردهای میکروسکوپ نیروی اتمی(AFM) در فناوری نانو برگزار می ‌شود.
در سومین جشنواره دانشگاه آزاد اسلامی از بین آثار ارسالی، برترین مقالات، طرح پژوهشی، کتاب، پایان‌نامه، مجله، اختراع محصول، واحد فناور و شرکت دانش‌ بنیان و پژوهشگر، معرفی شده و از آن‌ها تقدیر به عمل خواهد آمد.
تا‌کنون حدود هزار اثر جهت شرکت در سومین جشنواره به دبیرخانه برگزاری ارسال شده که نسبت به سال‌های گذشته تعداد آثار رشد ۷۰ درصدی داشته است.
اولین دوره از جشنواره فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۹۳ به میزبانی واحدهای علوم دارویی و تهران مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. در سال ۱۳۹۴ نیز این مسابقه سراسری و جشنواره به میزبانی واحد تهران جنوب این دانشگاه برگزار شد.
بر اساس اعلام ستاد نانو، علاق ه‌مندان می ‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی http://nanofestival.iausr.ac.ir/fa/ مراجعه کنند.