1447835480537_fanc.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  ششمین نشست سراسری فن‌بازارهای منطقه‌ای به منظور بررسی آخرین فعالیت‌های فن‌بازارها و هم‌افزایی و هماهنگی‌های بیشتر به میزبانی فن بازار منطقه­‌ای استان کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس فناوری ایسنا، در این نشست طی روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ۹۵، مرکز فن‌بازار ملی ایران، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و همچنین ۱۴ فن‌بازار منطقه‌ای از استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، قم، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد حضور خواهند داشت.

طی این رویداد، آخرین وضعیت فن‌بازارهای کشور بررسی شده و همچنین عملکرد آنها بر اساس برنامه مصوب سال ۹۴ ارزیابی می‌شود و چالش‌های پیش‌روی بازار فناوری کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

بخش عمده‌ای از این نشست به ارائه گزارش عملکرد و اقدامات فن‌بازارهای منطقه‌ای شامل کمک به تجاری‌سازی فناوری و محصولات فناورانه، بازاریابی و فروش محصولات فناورانه با استفاده از تسهیلات لیزینگ محصولات دانش‌بنیان، برگزاری تورهای فناوری و نشست‌های تبادل فناوری با هدف انتقال فناوری، تسهیل ورود اختراعات به بازار دارایی فکری، تکمیل بانک اطلاعات فناورانه‌ استان، شناسایی و تامین نیازهای فناوری استان، تسهیل صادرات محصولات فناورانه، برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌های فناورانه کشور و مشارکت در نمایشگاه‌­ها و جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای اختصاص دارد.

بر اساس اعلام پارک فناوری پردیس، همچنین در این نشست، موضوعاتی از قبیل فستیوال بازار دارایی فکری در حوزه تجهیزات پزشکی، مشارکت فن بازارهای منطقه‌ای در نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۱۶) و … از سوی فن بازار ملی ایران مطرح و ارائه خواهد شد.

مرکز فن‌بازار ملی ایران با ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وظیفه ساماندهی فن‌بازارهای عمومی و ایجاد فن­‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های اولویت‌دار کشور را بر عهده دارد و تاکنون ۱۴ فن بازار منطقه‌ای در ۱۴ استان بزرگ صنعتی کشور ایجاد شده و نشست‌های سراسری فن‌بازارها بصورت دوره‌ای و در راستای همکاری و هم افزایی بین ایشان برگزار می‌شود.

برچسب ها : ,