سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت نام شرکت در آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای فردا پایان می‌یابد.

 

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور د رگفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون کاردانی نظام جدید فنی و حرفه ای موسسات آموزش عالی کشور فردا چهارشنه ۲۹ اردیبهشت ماه پایان می پذیرد.
وی افزود: تا ساعت ۸ صبح امروز سه شنبه تعداد ۸۲ هزار و ۲۸۵ داوطلب در آزمون مذکور ثبت نام کرده اند.
توکلی تصریح کرد: به داوطلبان شرکت در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای نظام جدید توصیه می شود با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و تکمیل تقاضانامه اینترنتی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی فنی و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال ۹۵، ۲۷۹ هزار و ۴۱۱ نفر است که از این تعداد ۱۷۷ هزار و ۳۸۲ ظرفیت مربوط به کدرشته محل‌های ۱۱ رشته امتحانی با آزمون و ۱۰۲ هزار و ۲۹ ظرفیت به کدرشته محل های ۳۱ رشته امتحانی دیگر اختصاص دارد که پذیرش در آن ها بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) انجام می شود.
توکلی اظهار داشت: آزمون کاردانی دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی صبح روز جمعه ۲۲ مرداد ماه ۹۵ برگزار می شود و نتایج آن نیز دهه سوم شهریور به اطلاع داولبان می رسد.