1-132.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه تولید علم و تربیت نیروی متخصص دو وظیفه اصلی دانشگاه است، گفت: بنابراین هر گونه اقدامی که در دانشگاه انجام می‌شود باید در این راستا باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه البرز، دکتر محمدعلی سبحان اللهی در اختتامیه هفته خوابگاه‌های دانشگاه خوارزمی که در سالن غدیر دانشکده علوم انسانی این دانشگاه برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: هر سازمانی یک دلیلی وجودی برای خود دارد و دلیل وجودی دانشگاه نیز تربیت نیروی انسانی مورد نیاز کشور و همچنین تولید علم است.

وی افزود: تمام فعالیت‌ها باید در چارچوب این ماموریت باشند؛ چرا که ماموریت اگر روشن نشود فعالیت هم به درستی پیش نمی‌رود.

رئیس دانشگاه خوارزمی ادامه داد: اگر دانشجو و هیات علمی در دانشگاه نباشد ماموریت دانشگاه هم به خوبی پیش نمی‌رود و نه علمی تولید می‌شود و نه نیروی انسانی تربیت می‌شود.

وی افزود: بنابراین همه امکانات باید در خدمت این دو باشد و همین سیاست و رویکرد اصلی ماست.

سبحان اللهی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بر مبنای ایجاد شرایط بهتر زندگی دانشجویان در خوابگاه حدود ۸۰ درصد از ردیف بودجه تامین تجهیزات دانشگاه به خوابگاه‌ها اختصاص یافت.

وی ادامه داد: اگرچه شرایط خوابگاه‌ها هنوز با ایده‌آل‌های مورد نظر فاصله دارد و مشکلات آن با اختصاص این رقم‌ها حل نمی‌شود اما در هر حال تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا هر روز به شرایط ایده‌آل نزدیکتر شویم.

رئیس دانشگاه خوارزمی در پایان خطاب به دانشجویان گفت: دوران دانشجویی فرصتی است که برای کسب دانش در اختیار شما قرار داده شده است بنابراین به بهترین شکل باید از این فرصت استفاده کنید.