bora ghasemi-8-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از راه‌اندازی پژوهشکده این دانشگاه در سال جاری خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر حمیدرضا خانکه در شورای مدیران معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، درباره این پژوهشکده گفت: راه‌اندازی پژوهشکده مزایای بسیاری دارد، چرا که از نظر قانونی، جایگاه «دانشکده» را دارد و از تشکیلات مشخص، بودجه اختصاصی و هم‌افزایی برخوردار خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات برخی از مراکز تحقیقاتی دانشگاه همچون تامین نیروی انسانی، افزود: وزارت بهداشت قول همکاری در این زمینه را داده و امید است با پشتیبانی این وزارتخانه، پژوهشکده در سالجاری راه‌اندازی شود.

وی درباره فعالیت‌های انجام شده و برنامه راهبردی معاونت تحقیقات دانشگاه اظهار کرد: میزان پشتیبانی مالی بخش پژوهش از فعالیت‌های تحقیقاتی طی سال ۹۴، ۴۰۰ درصد رشد داشته است و این مهم با حمایت ریاست دانشگاه امکانپذیر شد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم بهزیستی، دکتر خانکه با اشاره به اولین طرح فناورانه که در شورای فناوری دانشگاه با بودجه اختصاصی ۳۷۰ میلیون تومان به تصویب رسید، افزود: دست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه برای حمایت مالی از طرح‌ها و پروژه‌های فناورانه باز است، ضمن آنکه با برگزاری دو کارگاه آموزشی در سطح دانشجویان با بهترین استاد و همچنین فلوشیپ روش تحقیق برای اعضای هیات علمی تلاش می‌کنیم تا پشتیبانی علمی نیز از مجموعه محققان دانشگاه داشته باشیم.

وی تاکید کرد: به افرادی که فلوشیپ روش تحقیق را گذراندند، گواهینامه مربوطه اعطا می‌شود.