1463461866017_5061_0021_242073.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در مراسم رونمایی از آیین نامه الگوی تغذیه سالم دانشگاه‌های پزشکی گفت: این آیین نامه به‌زودی به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر جلال نژاد جواد در مراسم رونمایی از الگوی تغذیه سالم دانشگاه‌های علوم پزشکی، که با حضور دکتر محمد‌رضا فراهانی، معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، مدیران و معاونان این وزارتخانه و تنی چند از مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد،بر ضرورت تأمین سلامت و بهداشت دانشجویان تأکید کرد و گفت: بدون شک فعالیت مناسب، نشاط در زندگی و سلامت جسمی دانشجویان با غذای مناسب مهیا می‌شود و آینده سالم در گرو تغذیه سالم است بخصوص برای طیف دانشجو که آینده‌سازان این جامعه به شمار می‌روند بنابراین باید با ارایه یک الگوی تغذیه ای سالم و استاندارد بتوانیم به این اهداف دست یابیم.

وی به دستاوردهای خوب و مثبت این آیین‌نامه غذایی اشاره کرد وگفت: یکسازی سازی ارایه خدمات غذایی به دانشجویان، جلوگیری از اقدامات سلیقه‌ای در حوزه تغذیه، رعایت استانداردهای غذایی و گزینش میزان کالری و ارزش غذایی و افزایش رضایتمندی دانشجویان از اهداف مهم نوشتن این الگوی تغذیه ای و آیین‌نامه بود. البته بخشی از کار تغذیه در دانشگاه ها مربوط به غذاهای بومی و محلی می‌شود از همه دانشگاه ها انتظار نمی‌رود صد درصد این آیین‌نامه را در برنامه های غذایی خودتعریف کنند و دانشگاه‌های مناطق مختلف متناسب با موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی خود می بایست در برنامه‌های غذایی، از منوهای بومی و محلی نیز استفاده کنند. به هرحال امیدواریم این آیین‌نامه با همفکری و هم‌اندیشی بهتر ، روز به روز کامل‌تر شود تا بتوانیم آن را جهت اجرا به سراسر کشور ابلاغ کنیم.

وی گفت: تأثیرات منفی غذاهای نامناسب و عوارض ناشی از آن مثل چاقی و بروز بیماری‌های مختلف همه ناشی از تغذیه نامناسب است از این رو ما در وزارت بهداشت تلاش داریم با ارایه یک الگوی تغذیه‌ای سالم در دانشگاه‌های علوم پزشکی و اجرای آن، به اهداف مورد نظر دست یابیم.

نژاد جواد گفت: دانشجو باید در محیط دانشگاهی خود حق انتخاب غذا داشته باشد و متناسب با سلیقه و فیزیک خود، غذای مورد نظر خود را انتخاب کند. متاسفانه کیفیت نامناسب غذا، عدم رعایت استانداردهای غذایی لازم و عدم تنوع غذایی در خیلی از دانشگاه‌ها، این حق انتخاب را از دانشجویان گرفته و سبب نارضایتی عمومی در بخش تغذیه‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی شده است از این رو رونمایی از یک الگوی تغذیه سالم و ابلاغ آن به همه دانشگاه‌ها می‌توانند تاحدودی این مشکلات را مرتفع کند.

وی ضمن ارایه آماری گفت: حدود ۲۵ درصد از دانشگاه‌های ما غذا را با بیش از یک منو توزیع می کنند و ۷۵ درصد دانشگاه های علوم پزشکی به صورت تک منویی غذا ارایه می‌دهند و تنها ۲ درصد از دانشگاه‌های ما غذا را با سه منو عرضه می‌کنند که این عدد اندک در توزیع سه منوی غذا رضایت بخش نیست و به نظر می‌رسد باید در راستای افزایش این آمار تلاش کرد. البته خوشبختانه ما مشکل جدی در یک دهه اخیر بخصوص در حوزه تغذیه در دانشگاه‌های علوم پزشکی نداشته‌ایم و موفقیت را مرهون زحمات کارشناسان و مسئولان دانشگاه‌ها می‌دانیم.

نژاد جواد با بیان اینکه روزانه در دانشگاه های علوم پزشکی ۱۷۰ هزار پرس غذا اعم از صبحانه، ناهار و شام توزیع می شود، خاطرنشان کرد: این رقم در سال بالغ بر ۳۰ میلیون پرس می رسد که عدد بالایی است.

وی افزود: همچنین میزان پولی که برای حوزه رفاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی تخصیص داده می‌شود حدود ۲۳۰ میلیارد تومان است که فقط برای بحث غذای دانشجویی ما حدود ۳۰۰ ملیارد تومان هزینه می‌شود و این موارد سبب می‌شود یکسری اسناد مالی تغذیه ای و هزینه های انجام نشده غذایی، روی دست دانشگاه‌های ما بماند.

وی گفت: به نظر می رسد باید فکر اساسی برای افزایش رضایتمندی دانشجویان در زمینه تغذیه داشته باشیم و ظرفیت های مناسبی برای تهیه غذای باکیفیت و براساس یک الگوی استاندارد تغذیه‌ای، فراهم گردد. خوشبختانه از یکسال گذشته کارگروه تخصصی تغذیه در وزارت بهداشت شکل گرفته است که در این میان، دوستان ما از دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران و… همکاری خوب و صمیمانه ای با وزارت بهداشت داشته‌ا ند که با کمک این عزیزان توانسته ایم امروز به این الگوی مناسب تغذیه‌ای دست یابیم که امیدواریم بتوانیم با مشارکت و همفکری، آن را به همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ کنیم.

وی گفت: متاسفانه برخی از دانشگاه‌های ما به لحاظ تغذیه‌ای واقعا در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند و برخی از دانشگاه‌های ما از نوشتن برنامه غذایی تا تهیه وتوزیع غذا با مشکل مواجه هستند که امید است با تهیه این الگویی غذایی سالم، به اهداف قابل قبولی دست یابیم.

نژادجواد تصریح کرد: قطعا طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته از دانشجویان، اکثرا با توزیع دو یا سه منوی غذا موافقند و این کار حتی هزینه‌های دانشگاه را کاهش می‌دهد. در راستایی این الگوی تغذیه‌ای که نوشته شده است، برای نهار، شام و صبحانه دو منوی غذایی پیش‌بینی کرده ایم بویژه تأکید ما بر روی صبحانه دانشجویان است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: این الگوی تغذیه سالم که به همت کارشناسان و متخصصان علم تغذیه و دست‌اندرکاران وزارت بهداشت نوشته شده است، ۹۰ درصد نارسایی‌ها و کمبودها را جبران کند و در این راستا دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت و دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، این توانایی را دارد که در کامل تر شدن این آیین نامه به ما کمک کند.

همچنین دکتر محمد رضا فراهانی، معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت ضمن تشکر از تدوین ارایه الگوی تغذیه سالم و تلاش دست‌اندرکاران و کارشناسان تغذیه در تهیه این الگوی غذایی، اظهار داشت: این الگو باید براساس شرایط بومی، محلی، مالی نوشته شود تا قابلیت اجرا در نقاط مختلف کشور را داشته باشد.

فراهانی با اشاره به ناعدالتی موجود در تخصیص منابع مالی بین دانشگاه‌های علوم پزشکی، تصریح کرد: علی رغم این ناعدالتی موجود که ما به جد به دنبال رفع آن هستیم، باید شرایطی فراهم شود که همه دانشجویان علوم پزشکی از شرایط و خدمات رفاهی همسانی برخوردار شوند و تدوین این‌چنین آیین نامه‌های در همین راستا است و به بهبود شرایط موجود کمک خواهد کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی وامور مجلس وزارت بهداشت، در این همایش مسئولان ستادی و دانشگاهی از جمله دکتر علامه مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، دکتر جزنی معاون فرهنگی و‏ دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی‏، محمد رضا نریمانی مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خانم صابری مقدم رییس اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی ایران، حسین مقدم رییس اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خانم دکتر کامرانی رییس اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران به ارایه نظرات و پیشنهادات خود درخصوص راهکارهای بهبود کیفیت و کمیت غذای دانشجویی ارائه کردند.