سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- یک استاد دانشگاه گفت: دانشگاه انقلابی آن دانشگاهی است که راه حل برای مشکلات کشور ارائه کند و دانشجویان آن با مجهز شدن به سلاح علم به صورت تخصصی به ایجاد اشتغال و ثروت در کشور بپردازند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدحسن قدیری ابیانه روز شنبه در نشست تبیین روحیه انقلابی در حوزه فرهنگ (دانشگاه انقلابی) که در سالن یاس بیست و نهمین نمایش بین المللی کتاب برگزار شد افزود: پنج میلیون دانشجو در کشور مشغول به تحصیل هستند ولی اکثر این دانشجویان به دنبال مدرک هستند تا بعد از آن کاری را برای خود پیدا کنند و پشت میز نشین شوند.
عضو شورای بین الملل پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی اضافه کرد: دانشجو باید برای خود کار ایجاد کند نه اینکه کار پیدا کند و دانشگاهی که دانشجویان آن خود را صورت مساله می دانند نه دانشگاه است نه انقلابی.
وی با برآورد هزینه هر دانشجو در دانشگاه های دولتی به میزان ۳۰ میلیون ریال در رشته های تئوری اظهار داشت: دانشجویان ما احساس بدهکاری نمی کنند ولی دانشجوی دانشگاه انقلابی باید خود را بدهکار نظام بداند.
وی از روز ۱۶ آذر که به عنوان روز مطالبه گری دانشجویان مطرح است گفت: من معتقدم دانشجو در چنین روزی باید پاسخگو باشد که بابت هزینه هایی که دانشگاه برای او پرداخت کرده چه خدمتی ارائه داده است.
قدیری ابیانیه خواستار اصلاح فرهنگ پشت میز نشینی پس از فارغ التحصیلی دانشجویان شد و گفت: ما در دانشگاه ها با دانشجویان و فارغ التحصیلانی روبرو هستیم که همه پشت میز نشینی را دوست دارند و این مساله یکی از موانع پیشرفت است.
وی همچنین ساعت مطالعه مفید کم در دانشجویان را یک آسیب دانست و گفت: شهید حسن تهرانی مقدم و یارانش با تلاش های شبانه روزی ایران را به یک قدرت موشکی تبدیل کرده اند و در اوج تحریم ها ایران به یکی از چهار قدرت موشکی دنیا تبدیل شد.
مدیر تاسیس انجمن بین المللی نخبگان مسلمان اضافه کرد: شهدایی همچون احمدی روشن و شهریاری با دغدغه های ملی و دینی و در زمینه هسته ای تلاش کردند و ایران را به قدرت هسته ای رساندند و اگر این دغدغه از دوره ابتدایی در مدارس ایجاد شود و دانش آموزان با مطالعه برای حل مسائل تلاش کنند دانشجویانی انقلابی پرورش خواهند یافت.
وی ریشه مشکلات کار و تولید داخلی را در سیاست های استعماری دانست و گفت: سیاست استعمارگرا این بوده که کشورهای نفتخیز نباید تولید ثروت داشته باشند تا به فروش نفت خام وابسته باشند و لذا تلاش کرده اند فرهنگ کار را در این کشورها نابود کنند.
قدیری ابیانیه همچنین گفت: استعمار تلاش کرده تا درآمد حاصل از نفت خام در تولید و آبادی کشور به کار گرفته نشود بلکه در زمینه مصرف گرایی هزینه شود و با خرید کالاهای خارجی به مصرف گرایی دامن زدند.
وی آموزش مهارت های زندگی را در اصلاح فرهنگ کار موثر دانست و گفت: دانشجویی که اتکای به نفس دارد انقلابی نیست و توقع رهبر معظم انقلاب از دانشجو و دانشگاه تاثیرگذاری در ایران و حوزه بین الملل است
وی اولین رسالت دانشجو را علم اندوزی دانست و فعالیت های حزبی را یکی از آسیب های این حوزه برشمرد.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: دانشگاه انقلابی آن دانشگاهی است که ایران را از نظر علمی بالا ببرد و دانشجویان فعال در اسلام و علم و همچنین حلال مشکلات کشور را تربیت کند.
وی با بیان اینکه همه مسولند از دولت، رسانه ها، آموزش و پرورش ، اساتید دانشگاه ها و سایر دست اندرکاران نام برد و تاکید کرد: اگر هیچ کس هم عمل نکرد از وظیفه دانشجو برای پیشرفت در زمینه علمی کم نمی شود.
او گفت: زدودن توهم نفتی در دانشگاه ها ضروری است چون تصور مردم از میزان درآمد نفتی کشور بیش از صدها برابر درآمد واقعی نفت است.
وی با اشاره به مفهوم فرهنگ کار در آموزه های دینی گفت: علی (ع) فرمود: بهترین تفریح کار است ولی باور عمومی این است که بهترین کار تفریح است و هر گاه از حفر چاه کندن توسط امیر المومنین سخنی گفته می شود به زجر و سختی های آن حضرت اشاره می شود.
قدیری ابیانیه در ادامه وضعیت حجاب دختران دانشجو را در خودکم بینی آنان دانست و گفت: دانشگاه محل تحرک است نه تحریک و برخی از دختران دانشجو تلاش می کنند تا با آرایش خودکم بینی خود را جبران کنند.
وی راه حل این مشکل را بیداد خودباوری در دختران دانست که آموزش و پرورش در ایجاد این خودباوری نقش موثری دارد.
آخرین نشست از سلسله نشست های من انقلابی ام با تبیین روحیه انقلابی در حوزه فرهنگ که به ویژگی های دانشگاه انقلابی اختصاص داشت و به همت موسسه فرهنگی- هنری رسول آفتاب ترتیب داده شده بود به کار خود پایان داد.