سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران– ایرنا- معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این که تجاری سازی علم در دانشگاه آزاد اسلامی در طول سه سال گذشته از شتاب بسیار مناسبی برخوردار شده است، حجم فعلی قراردادهای تجاری سازی این دانشگاه را ۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، ابراهیم واشقانی‌فراهانی روز یکشنبه در نشست خبری چهارمین نمایشگاه فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی اظهارکرد: این نمایشگاه همزمان با سی و چهارمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در دو بخش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و تقدیر از پژوهشگران برتر از ۲۹ اردیبهشت تا پنجم خردادماه سالجاری در سالن جدیدی در محل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.
وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را تجلیل از پژوهشگران حوزه علم و فناوری کشور، ایجاد فضای رقابتی بین پژوهشگران و ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه عنوان کرد.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی ریاست هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی در آئین افتتاحیه چهارمین نمایشگاه فرهیختگان خبر داد.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه کلیه دستاوردهای پژوهشی و فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی که به مرحله تجاری سازی رسیده است و همچنین ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناوری که از پتانسیل تجاری شدن برخوردار است، به نمایش گذاشته می شود.
واشقانی با تاکید بر این که رایزنی های لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حضور صاحبان صنایع در این نمایشگاه انجام شده است، گفت:تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در تمام استان های کشور موظف شده اند که برای حضور صنعتگران استان خود در این نمایشگاه اقدامات لازم را انجام دهند.
وی همچنین با بیان این که جایزه ویژه امام خمینی (ره) امسال برای سومین سال به منتخب برتر اهدا می شود، در عین حال اضافه کرد: امسال جایزه طلایی امام خمینی (ره) را به دلیل به نرسیدن سطح شرکت کنندگان به حد نصاب استانداردهای تعیین شده برای این جایزه نخواهیم داشت و این نشان ویژه تنها به صورت نقره و برنز از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی به منتخبان برتر اهدا خواهد شد.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به این که در چهارمین نمایشگاه فرهیختگان از ۷۹ منتخب برتر در ۲۶ قسمت مانند واحدهای برتر دانشگاهی، اعضاء هیات علمی برتر، پژوهشگران برتر، اختراع برتر و پارک های علم و فناروی برتر تجلیل خواهد شد، تصریح کرد: در این نمایشگاه که همزمان با سی و چهارمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد برگزار می‌شود، ۶۳۷ محصول عرضه می‌شود.
وی همچنین با تاکید بر این که در سال های قبل ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی توسعه فناوری نبوده و در طول سه سال گذشته این دانشگاه در این حوزه شتاب بسیار مناسبی داشته است، تصریح کرد: در حال حاضر حجم قراردادهای تجاری سازی دانشگاه آزاد اسلامی برای ۲۳ طرح که مستندات آن به ما رسیده و در شورای اقتصاد دانش بنیان نیز به تصویب رسیده، ۶۰۰ میلیارد ریال است.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تا قبل از سال ۱۳۹۳ دانشگاه آزاد اسلامی تنها در حوزه رباتیک سرآمد بود اما بازدید کنندگان در چهارمین نمایشگاه فرهیختگان با بسیاری از دستاوردهای علمی و پژوهشی این دانشگاه از نزدیک آشنا خواهند شد.
علمی**۱۸۳۶**۲۰۱۷