سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: علم و دانش، سرمایه‌‌های بی‌نظیر هر جامعه‌ای هستند و ایران از لحاظ امکانات، جغرافیا، منابع و مهمتر از همه نیروی انسانی کارآمد، زمینه جهش‌ های علمی را دارد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام،آیت‌الله هاشمی اکبر هاشمی رفسنجانی روز یکشنبه در دیدار مسئولان، مدیران و جوانان عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و جمعی از دانشجویان رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، با تبریک اعیاد شعبانیه، به میلاد امام عصر (عج) اشاره کرد و گفت: میلاد منجی عالم بشریت را به همه منتظران واقعی تبریک می‌گویم.
وی باشگاه نخبگان و پژوهشگران را یک سرمایه واقعی برای کشور دانست و افزود: بهترین حالت برای هر کشوری رشد علمی و فنی است که می‌تواند آینده هر جامعه ضعیف و فقیری را بیمه کند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب که «پژوهش‌ها باید نتایج کاربردی داشته باشند»، به امکانات دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: ۸ هزار آزمایشگاه ساها و ۳۵۰۰ کارگاه این دانشگاه در سراسر کشور در اختیار مخترعین و مبتکرین جوان است.
هاشمی رفسنجانی، کمک‌های مادی، ضمانتی و حمایتی دانشگاه آزاد را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: هر طرحی که به مرحله آزمایشی برسد، مورد حمایت قرار می‌گیرد.
رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، شهرک شفا را از دیگر طرح‌های این دانشگاه دانست و گفت: هیچ مانعی در مسیر کارهای پژوهشگران نیست که نیازهای کشور را برآورده می‌کنند.
وی افزود: علم و دانش، سرمایه‌‌های بی‌نظیر هر جامعه‌ای هستند و ایران از لحاظ امکانات، جغرافیا، منابع و مهمتر از همه نیروی انسانی کارآمد، زمینه جهش‌های علمی را دارد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که «جامعه چگونه خود را نجات دهد؟»، گفت: راهش را مردم ایران در انتخابات سال ۹۲ نشان دادند که حضور در انتخابات بود.
هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از نتایج انتخابات سال ۹۲ و تداوم آثار سازنده آن در انتخابات اسفند ماه ۹۴، گفت: اعتماد مردم به نظام و اصلاح نگاه جهانیان به مردم ایران، از دستاوردهای آن انتخابات و بهترین شیوه در مسیر نجات کشور است.
وی آگاهی مردم را سرمایه‌ای ارزشمند خواند و با اشاره به حضور زنان و جوانان در عرصه‌های مختلف، گفت: ایران به عنوان جامعه عالم، آگاه و هوشیار که سرشار از منابع طبیعی است، می‌تواند سرآمد دیگران باشد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خطاب به نخبگان جوان، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از شما به عنوان سرمایه‌های ملی حمایت خواهد کرد.
در آغاز این دیدار آقای کریم زارع رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های باشگاه ارائه کرد.
همچنین محمدرضا بهرامی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، علی کاظمی تبریزی و خانم مریم اصلاحی از باشگاه پژوهشگران به بیان دیدگاه‌ها، مشکلات و راهکارها در خصوص مسائل سیاسی، ابتکارات و اختراعات پرداختند.
سیام**۷۲۶۱**۱۰۲۷