سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ظرفیتهای بالای دانشگاهی کشور،
گفت: زمینه جذب دانشجویان خارجی در کشور وجود دارد وجمهوری اسلامی ایران آماده همکاری علمی با کشورهای مختلف است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمد فرهادی عصر یکشنبه در همایش «برجام و اقتصاد مقاومتی؛فرصتها و ظرفیت ها» بر ضرورت برنامه ریزی دیپلماسی علمی در چارچوب اقتصاد مقاومتی در دوره پس از برجام تاکید کرد.
وی همکاری شرکتهای دانش بنیان و تحقیقات مشترک بین المللی توسط دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی را از جمله محورهای همکاری علمی با کشورهای خارجی خواند.
وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری عقد تفاهم نامه علمی با کشورها، مبادله هیاتهای روسای دانشگاهها و همچنین دانشمندان و نخبگان با دیگر کشورها را از دیگر سرفصلهای برنامه های این وزارتخانه دانست.
فرهادی، گسترش کرسی های زبان فارسی در خارج از کشور را یکی از برنامه های اصلی این وزارتخانه عنوان کرد و افزود: تنها در سال ۱۳۹۴ در حدود ۱۴۰ پروژه مشترک بین دانشگاه های داخلی و خارجی اجرا شده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر گسترش فعالیت رایزنان علمی و فناوری در جهت تامین اهداف آموزشی – علمی کشور در خارج تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، در سالی که از سوی مقام معظم رهبری «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام گرفته است، همایش دو روزه‌ سفیران و رئیسان برخی از نمایندگی های ایران در خارج از کشور با موضوع «برجام و اقتصاد مقاومتی؛فرصت ها و ظرفیت ها» از روز گذشته در تهران آغاز شد.
سیام**۷۲۶۱**۱۰۲۷