سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- بیش از ۶۶ هزار پایان ‌نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان ‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وبگاه ایرانداک در سال ۱۳۹۴به ثبت رسید که نسبت به سال قبل از آن ۲۲ درصد رشد دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، از ابتدای سال ۹۴ تا پایان آن، ۶۶ هزار و ۶۲۶ پایان‌نامه، در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وب‌سایت ایرانداک به ثبت رسید که از این میزان بیش از ۴۷ هزار پایان‌نامه توسط دانشگاه‌ها تایید شده است.
با افزوده شدن بیش از ۶۶ هزار پایان ‌نامه در سال ۹۴، تعداد پایان‌ نامه‌های ثبت شده در پایگاه ثبت ایرانداک، به بیش از ۲۷۳ هزار و ۹۴۸ عنوان پایان‌نامه رسید.
در میان پایان‌نامه‌های تایید شده توسط دانشگاه‌ها، بیش از ۴۳ هزار پایان‌نامه مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و مابقی در مقطع دکترا بوده است.
در این بازه زمانی، بیشترین پایان‌ نامه‌ ‌های ثبت و تایید شده در پایگاه ثبت پایان‌ نامه ‌ها و رساله ‌های تحصیلات تکمیلی مربوط به گروه علوم انسانی با ۲۰ هزار و ۳۰۷ رکورد بوده و پس از آن به ترتیب گروه فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، هنر و علوم پزشکی قرار دارند.
در سال ۱۳۹۴، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، دانشگاه تبریز، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه پیام نور استان تهران به ترتیب بیشترین آمار را در بین دانشگاه‌های کشور در تایید پایان‌نامه به خود اختصاص داده‌اند.
علمی (۱) ** ۱۲۰۱ **۲۰۱۷