1461937656208_29-112.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرکل نیازسنجی و پروژه یابی جهاددانشگاهی به تشریح فعالیت‌های این نهاد در زمینه آموزشی پرداخت و گفت: جهاددانشگاهی یکی از مهمترین مراکز آموزشی کاربردی در کشور است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، مهندس محمد کیا در مراسم آغاز دوره کارورزی شرکت کنندگان دوره کمک پرستاری جهاددانشگاهی واحد استان قم در بیمارستان آیت الله گلپایگانی گفت: در عرصه فعالیت‌های آموزشی جهاددانشگاهی، مباحث مهمی در زمینه فرهنگی و پژوهشی و آموزشی سامان گرفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۵۰ هزار نفر در ۱۴۸ مرکز آموزشی در حال فراگیری هستند، افزود: نیازهای کشور و مباحث مرتبط به اشتغال قشر تحصیلکرده باعث شد که جهاددانشگاهی در این زمینه ورود کند؛ آموزش آی تی و زبان از جمله اولین برنامه‌های آموزشی این نهاد بود.

کیا بیان کرد: ۲۳۰ هزار نفر از این تعداد، کارکنان دولت هستند که بخشی از این افراد را نیز کارکنان وزارت بهداشت تشکیل می‌دهند ۴۵ هزار دانشجو در مراکز دانشگاهی جهاددانشگاهی تحصیل می‌کنند که ۱۸۰ دانشجو به شکل پژوهش محور در حال تحصیل هستند.

مدیرکل نیازسنجی و پروژه یابی جهاددانشگاهی اظهار کرد: در حال حاضر ۷۴ هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی فعالیت می‌کنند البته این نهاد علمی دانشجویان را به شکل فراسازمانی جذب می کنیم.

کیا بیان کرد: پس از نشست دکتر هاشمی و دکتر طیبی در وزارت بهداشت برای توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در طرح تحول سلامت، طرح برگزاری این دوره از سوی جهاد مطرح شد در این نشست سه طرح عمده از جمله ارتقای هتلینگ بیمارستان، تامین کادر غیردرمانی بیمارستان‌ها و تامین بخشی از نیروهای بیمارستان که در کشور خلا وجود دارد قطع شد.

مدیرکل نیازسنجی و پروژه یابی جهاددانشگاهی اظهار کرد: برخی از شرح وظایف بر عهده پرستاران نیست و پرستاران بالاجبار آن را انجام می‌دهند بر همین اساس مجوز جذب ۱۰ هزار نفر انجام شد و در واقع این دوره، جایگزین کمک بهیاری بود.

وی افزود: ۴ سازمان به عنوان مجری این طرح آموزشی از جمله جهاددانشگاهی معرفی شدند در ابتدا بنا بود که جهاددانشگاهی در ۱۲ استان فعالیت کند که نهایتا با توجه به تعاملات از ۱۵ هزار نفری که آموزش می‌بینند، ۱۱ هزار و ۴۰۰ نفر در مجموعه جهاددانشگاهی آموزش می بینند و به دلیل برگزاری مناسب این طرح، وزارت بهداشت اصرار به برگزاری این طرح در ۲۴ استان توسط جهاددانشگاهی دارد.

کیا بیان کرد: در جلسه چند روز گذشته تصویب شد که امکان استفاده از بیمارستان‌های آموزشی برای استفاده شرکت کنندگان دوره کمک پرستاری انجام شود که برای سال آینده نیز ۱۰ هزار نفر دیگر آموزش ببیند.

مدیرکل نیازسنجی و پروژه‌یابی جهاددانشگاهی اظهار کرد: در سال ۹۴ که برای جذب در این طرح، ۱۵ هزار نفر آموزش دیدند و این حضور بیش از حد اعلام نیاز شده به این دلیل بود که تلاش شد تا افراد توانمند جذب شوند.

وی گفت: جهاددانشگاهی به دنبال تربیت و رشد افرادی است که به دنبال کسب تجربه و علم هستند و مساله اخلاقی و رعایت این شئونات در این دوره بسیار مهم است.

برچسب ها :