71-35.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  طرح “ابردرخت مصنوعی هوشمند” توسط پیمان محمودزاده از دانشجویان دانشگاه پیام نور تبریز ایده‌پردازی، اجرا و اختراع آن، به شماره ۷۱۴۷۶ در سازمان اسناد و املاک کشور ثبت شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌ شرقی، این درخت توان تصفیه هوا به اندازه ۳۶۵ درخت را داشته و میزان جذب ۱۰۰ درصدی دی اکسید کربن و تولید ۹۸ درصد اکسیژین را دارد و در طراحی آن با بهره گیری از پنل‌های خورشیدی مقدار مصرف انرژی به حداقل رسیده است.

صادق نجفی، شهردار تبریز در مراسم رونمایی از ابردرخت مصنوعی هوشمند در دانشگاه پیام نور تبریز، خاطرنشان کرد: امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که بخش عمده‌ای از برنامه‌های صنعتی و اقتصادی با پیامدهای سوء زیست‌محیطی و اجتماعی همراه است. جبران این تاثیرات، نیازمند اقدامات خلاقانه است.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، ایده‌ای که اهداف محیط زیست را مد نظر داشته باشد و در عین حال در خدمت زیبایی و نشاط شهر نیز باشد، گره‌گشا خواهد بود.

نجفی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح با حمایت مدیریت این دانشگاه، نوید ارزشمندی است که می‌تواند رویکردهای فضای سبز شهرداری تبریز را همراهی کند.

وی تاکید کرد: دستاوردهای بین‌المللی شهر تبریز و گذشته درخشان این شهر، مرهون بزرگانی است که عمر خود را صرف اعتلای این شهر کرده‌اند.

شهردار تبریز اضافه کرد: همان‌طور که خود را موظف به تکریم و تجلیل نام‌آوران و پیشکسوتان سربلندی شهر تبریز می‌دانیم، مصمم به حمایت از نوآوری‌ نسل جوان نیز هستیم.

برچسب ها : ,