1463371277641_2.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  هند یک موشک رهگیر تک مرحله‌ای هدایت‌شونده سوخت جامد ۷٫۵ متری که به سیستم ناوبری، رایانه فناوری پیشرفته و یک محرک الکترومکانیکی مجهز است، با موفقیت آزمایش کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا به نقل از آی بی تایمز، هند در تلاش برای برخورداری از یک سیستم کامل تکامل یافته چندلایه دفاعی موشکی بالستیک، با موفقیت موشک رهگیر فراصوت خود را در شهر اودیشا در شرق این کشور آزمایش کرد که می‌تواند هر نوع موشک بالستیک دشمن را از بین ببرد.

منابع سازمان توسعه تحقیقات دفاعی هند اعلام کردند: این آزمایش برای ارزیابی پارامترهای مختلف رهگیری در حالت پرواز با موفقیت انجام شده است.

این موشک رهگیر علیه یک هدف آزمایش شد که یک نسخه دریایی موشک Prithvi پرتاب شده از یک کشتی متوقف در خلیج بنگال بود و مسیر موشک بالستیک دشمن را دنبال کرد.

موشک رهگیر “دفاع هوایی پیشرفته” در جزیره عبدالکلام پس از پرتاب موشک هدف، سیگنال‌های آن را از رادارهای ردیاب دریافت کرده و در مسیر آن برای تخریب موشک بالستیک دشمن حرکت کرد.

این موشک رهگیر یک موشک تک مرحله‌ای هدایت‌شونده سوخت جامد ۷٫۵ متری است که به یک سیستم ناوبری، رایانه فناوری پیشرفته و یک محرک الکترومکانیکی مجهز است. این موشک از پرتابگر متحرک خاص، لینک داده امن برای رهگیری، قابلیت‌های ردیابی و آشیانه یابی مستقل و رادارهای پیچیده برخوردار است.

برچسب ها : ,