1463380311476_9.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  شرکت سامسونگ برای ثبت یک اختراع در زمینه فناوری ساعتهای هوشمند اقدام کرده که نمایشگر مجازی را بر روی دست یا ساعد فرد می‌تابد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا به نقل از گیزمودو، این طرح همچنین نشان داده که فناوری مذکور می‌تواند بر روی نمایشگرهای نصب شده روی سر مانند هدست‌های واقعیت مجازی نیز مورد استفاده قرار بگیرد که می‌تواند تصاویر را بر روی سطوح اطراف مانند دیوارها بتاباند.

این ساعت با استفاده از یک پروژکتور، دوربینی که تعامل‌ها با تصویر تابیده شده را ثبت می‌کند و یک پردازشگر که این دو را کنترل و بهم مرتبط کرده، کار می‌کند.

تصاویر طرح اولیه این اختراع نشان‌دهنده یک ساعت هوشمند است که یک پد شماره‌گیری، نوتیفیکیشن‌ها، گزینه‌های منو و حتی یک سطح نوشتاری را بر روی پشت دست و ساعد کاربر می‌تاباند و کاربر با این رابطها در خارج از ساعت هوشمند تعامل برقرار می‌کند.

اگرچه این ساعت هنوز در حد یک طرح در انتظار ثبت است و هیچ قطعیتی وجود ندارد که سامسونگ آن را تولید کند، اما این مساله که در آینده شاید بتوان کاربردهای بیشتری را در خارج از نمایشگرهای کوچک ساعتهای هوشمند انتظار داشت، هیجان‌انگیز است.