دانشجو.دانشگاهسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – اداره استعدادهای درخشان دانشگاه فردوسی مشهد اقدام به سطح بندی دانشجویان نخبه و استعدادهای برتر خود برای ارائه خدمات و تهسیلات به این افراد کرده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، دانشجویان نخبه و استعدادهای برتر دانشگاه فردوسی مشهد تا ۱۱ خرداد سال جاری مهلت دارند مدارک خود را به دفتر استعدادهای درخشان این دانشگاه ارسال کنند تا بتوانند در طرح خوشه بندی شهاب این دانشگاه شرکت کنند.

این طرح با هدف ایجاد نشاط علمی و ارتقای سطح کیفی دانشجویان این دانشگاه برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اجرا می شود.

در این طرح ۱۰ درصد دانشجویان برتر دانشگاه فردوسی مشهد در سه خوشه دسته بندی می شوند که براساس این سطح بندی به این دانشجویان تسهیلات ویژه در حوزه رفاهی شامل امکانات خوابگاهی، ورزشی و تغذیه ارائه خواهد شد.

همچنین به این دانشجویان در حوزه علمی خدماتی در زمینه های دستیار آموزشی، پژوهشی و فناوری، حمایت از حضور دانشجویان در همایش ها و کارگاه های بین المللی، حمایت از حضور دانشجویان در مسابقات علمی معتبر و المپیادهای دانشجویی ارائه می شود.