سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش از ثبت نام بیش از ۴۷ هزار داوطلب برای شرکت در آزمون کاردانی نظام جدید و اعلام ظرفیت پذیرش دانشجو در سال ۹۵ خبر داد.

حسین توکلی مشاورعالی سازمان سنجش در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۲۷ اردیبهشت ماه، تعداد ۴۷ هزار و ۹۰۲ داوطلب برای شرکت در آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی کشور ثبت نام کرده‌اند.
وی تصریح کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی فنی و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال ۹۵، ۲۷۹ هزار و ۴۱۱ نفر است که از این تعداد ۱۷۷ هزار و ۳۸۲ ظرفیت مربوط به کدرشته محل های ۱۱ رشته امتحانی با آزمون و ۱۰۲ هزار و ۲۹ ظرفیت به کدرشته محل های ۳۱ رشته امتحانی دیگر اختصاص دارد که پذیرش در آن ها بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) انجام می شود.
توکلی افزود: به کلیه داوطلبان توصیه می‌شود در فرصت باقی مانده و تا پایان روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت با مراجعه به سامانه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ، در صورت واجد شرایط بودن نسبت به تکمیل تقاضانامه اینترنتی اقدام کنند.