1426065670786_34190.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه شیراز تاکید کرد: امروزه برخورداری از علم و دانش و اندیشه، عامل تمایز محسوب می‌شود، لذا کشورها باید از تمام توان برای ارتقا سطح علمی خود استفاده کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، دکتر مجید ارشاد لنگرودی یکشنبه ۲۵ اردیبهشت در همایش همیاران سلامت، با اشاره به اینکه هفت سال است مرکز مشاوره دانشگاه شیراز رتبه اول را بین دانشگاه‌های کشور کسب می‌کند، گفت: این نشان‌دهنده تلاش‌هایی است که در این رابطه انجام شده و می‌شود.

وی با اشاره به حادثه تلخ خودکشی یک دانشجو در دانشگاه شیراز که عصر روز شنبه ۲۴ اردیبهشت در محل خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه حادث شد، گفت: این حادثه واقعیتی است که حادث شد و همه را متاثر کرد.

ارشاد با تاکید بر اینکه انکار این واقعیت‌ها کمکی به دانشگاه نمی‌کند، گفت: باید مشکل مربوطه شناسایی شود. در این جلسات می‌خواهیم به جایگاهی برسیم که کمتر شاهد چنین مشکلات اجتماعی باشیم.

ارشاد با بیان اینکه دو عامل مهم در تباهی ملت‌ها وجود دارد، یکی از این عوامل را از بین بردن سرمایه‌های اجتماعی عنوان و اضافه کرد: عامل دیگر آسیب‌های زیست‌محیطی است.

او گفت: همه مسائل اجتماعی دست به دست هم می‌دهند تا یک ملت نابود شود و موضوع اعتیاد هم مشکلی است که کشور ما با آن مواجه بوده و در این زمینه وضعیت خوبی در کشور مشاهده نمی‌شود.

ارشاد با تاکید براینکه بروز آسیب‌های زیست محیطی به دلیل تصمیمات غلطی بوده که در گذشته اتخاذ شده است، گفت: مسیر پیشرفت جوامع از دانشگاه‌ها می‌گذرد. حال باید دید ما از دانشگاه پیشرفت کرده‌ایم؟

رئیس دانشگاه شیراز در عین‌حال گفت: توجه کافی به دانشگاه‌ها نشده است، تنها مکانی با نام دانشگاه ایجاد کرده و دانشجو در آن پذیرفته‌ایم. بسیاری از دانشگاه‌های دولتی نیز این چنین شده‌اند. وقتی امکانات و اساتید لازم در اختیار دانشجو نباشد، اعتماد به دانشگاه سلب می‌شود.

ارشاد خاطرنشان کرد: دنیای امروز دنیای گفتگو است. باید یاد بگیریم که می‌توان با گفتگو بسیاری از مشکلات اجتماعی جوامع را حل کرد.

برچسب ها :