68551.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به عضویت ۳۶۰ دانشجوی استعداد درخشان در این دفتر، برنامه‌ها و طرح‌های حمایتی برای این دانشجویان را تشریح کرد و از برنامه دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان برای تعدیل خلاء میان مدارس و دانشگاه‌ها به‌منظور کمک به انتخاب رشته هدفمند دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر محمدرضا سیاهپوش در نشست خبری دوازدهمین آئین تجلیل از دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز که در سالن جلسات حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه برگزار شد، با بیان این‌که دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه زیر نظر شورای عالی استعدادهای درخشان وزارتخانه فعالیت می‌کند، اظهار کرد: این دفتر با اهدافی پیرامون استعدادهای برتر دانشجویی سال ۷۵ در دانشگاه تأسیس شد و از سال ۸۲ فعالیت خود را به‌طور رسمی آغاز کرد.

وی با بیان این‌که استعدادهای درخشان، دانشجویان برتری هستند که در دانشگاه‌ها شناسایی می‌شوند و دانشگاه‌ها و وزارتخانه به تبع مسئولیت خود موظف به برنامه‌ریزی‌های خاص برای آن‌ها هستند، تصریح کرد: اهداف دفتر استعدادهای درخشان، شناسایی این دانشجویان، برنامه‌ریزی برای آن‌ها و هدایت استعدادهای درخشان است؛ بنابراین شاید اسم کامل این دفتر باید دفتر شناسایی، حفظ و هدایت استعدادهای درخشان باشد.

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برنامه‌ریزی‌های این دانشگاه برای دانشجویان استعداد برتر، خاطرنشان کرد: نخستین اقدام دفتر، تدوین شیوه‌نامه‌های مربوط به دانشحویان استعداد درخشان است که این کار به‌طور سالانه انجام و شیوه‌نامه‌های مختلف عضوگیری، پذیرش بدون آزمون در مقاطع ارشد و دکتری و همچنین پذیرش با آزمون دانشجویان استعداد درخشان، تدوین می‌شود.

عضویت ۳۶۰ دانشجو در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه

سیاهپوش افزود: این شیوه‌نامه‌ها سپس به تصویب شورای آموزشی دانشگاه می‌رسد که البته نظر دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی نیز در این زمینه لحاظ می‌شود. از فعالیت‌های دیگر این دفتر در سال گذشته بازسازی سایت دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه در سالنی جنب کتابخانه مرکزی است که با اعتباری نزدیک به ۷۰ میلیون تومان بازسازی و بهینه‌سازی این سایت انجام شد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر ۳۶۰ دانشجو در مقاطع و رشته‌های مختلف تحصیلی در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه عضو هستند، اظهار کرد: از این تعداد ۱۲۶ نفر مرد و ۲۳۴ نفر زن هستند که تعداد آن‌ها در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی به‌ترتیب ۳۲، ۱۷۵ و ۱۵۳ نفر است. عضوگیری در این دفتر منطبق بر شیوه‌نامه‌های تدوین‌شده انجام می‌شود و تقریباً به قطعیت می‌توان گفت تمامی اعضای این دفتر دانشجویان تراز اول، شاگرد اول و گاه شاگرد دوم رشته‌های مختلف هستند.

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: همچنین افرادی که از طریق آیین‌نامه‌های تسهیلات ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی و به‌صورت بدون آزمون در دانشگاه پذیرش می‌شوند، به عضویت دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه در می‌آیند.

سیاهپوش درمورد فعالیت‌های دیگر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان توضیح داد : با توجه به برنامه‌هایی که در طول یک و نیم سال گذشته پیگیری شد، در راستای دغدغه فکری که بیشتر جوانان و دانشجویان استعداد درخشان به‌عنوان جوانان تأثیرگذار کشور، به آن مواجه هستند برنامه مفصلی تدوین و رایزنی‌های بسیاری انجام شد و سعی کردیم این دانشجویان را به مراکز رشد فناوری هدایت کنیم تا در راستای تبدیل دانش به تکنولوژی یا ثروت به سمت انجام کارهای عملی دانش‌بنیان سوق داده شوند.

“مرکز کاریابی و مهارت‌زایی دانشگاه” پل ارتباطی با فارغ‌التحصیلان برتر

وی با بیان این‌که سال گذشته دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان ارتباطاتی را با برخی مراکز صنعتی جهت معرفی تعدادی از دانشجویان استعداد درخشان برای اشتغال در این مراکز برقرار کرد، گفت: این فرایند بسیار مورد استقبال قرار گرفت و مکاتبات بسیاری جهت معرفی دانشجویان برتر در رشته‌های مختلف با دانشگاه انجام شد. این فرآیند را یک شروع بسیار خوب می‌دانیم و برای آن‌که کار را به‌صورت هدفمندتر پیش رود، طرحی تحت عنوان “مرکز کاریابی و مهارت‌زایی دانشگاه شهید چمران اهواز” در دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه تدوین شده است که امیدواریم به‌زودی در شورای آموزشی و پژوهشی و هیأت‌رئیسه ارائه و تصمیمات لازم در خصوص آن اتخاذ شود.

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: با تصویب این طرح دانشجویان دانشگاه در آینده پس از فارغ‌التحصیلی رها نمی‌شوند و از طریق این مرکز ارتباطات نزدیک و تنگاتنگی با فارغ‌التحصیلان برتر دانشگاه برقرار و سعی می‌شود که این دانشجویان به صنایع و بخش‌های مختلف خدماتی، صنعتی و کشاورزی در سطح استان و کشور معرفی شوند؛ امیدواریم با عملیاتی شدن این طرح یکی از دغدغه‌های اصلی جوانان و استعدادهای برتر نیز رفع شود.

سیاهپوش در خصوص اقدامات انجام‌شده برای جذب دانشجویان برتر و استعداد درخشان در این دانشگاه و افزایش ماندگاری آن‌ها در استان، اظهار کرد: ما فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم این مشکل را تعدیل کنیم. البته با توجه به این‌که این موضوع یک مشکل سراسری در سطح کشور است، نمی‌توان به‌سادگی آن را حل کرد اما با اقداماتی که در دستور کار است امیدواریم بتوانیم از خروج این جوانان ارزشمند از استان و کشور ممانعت کنیم.

“کارسازی” به‌جای “عرضه کار” به استعدادهای درخشان

وی خاطرنشان کرد: با این وجود اعتقادم این است که در قرن ۲۱ نباید به دنبال کار باشیم بلکه باید کار را عرضه کنیم؛ اگرچه باید برنامه‌ریزی‌های بسیار دقیقی برای دانشجویان استعداد برتر انجام شود اما اگر خودمان بتوانیم با استفاده از دانش خود، کارسازی را در قالب تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت در مراکز رشد انجام دهیم، می‌توانیم برای خود و دیگران شغل ایجاد کنیم.

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: در حال حاضر برنامه‌ریزی‌های تشویقی و حمایتی بسیاری در این زمینه انجام شده است؛ هر چند که باید این برنامه‌ها بیشتر و دقیق‌تر شود و در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برنامه‌ریزی‌های منسجمی در این خصوص انجام داد که بتوان از توان، انرژی و ظرفیت دانشجویان استعداد برتر استفاده کرد.

سیاهپوش یکی از وظایف و برنامه‌های در حال اجرا در این دفتر را معرفی افراد شاخص استعداد درخشان به بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد و گفت: در بنیاد نخبگان برنامه‌های مدونی برای حمایت از این استعدادهای شاخص تدوین شده است. از سوی دیگر با برقراری ارتباطات بسیار نزدیک با مراکز رشد و پارک علم و فناوری نیز در تلاش هستیم این دانشجویان را به این حوزه هدایت کنیم که با سازوکارهای حمایتی و تشویقی که برای آن‌ها تعریف شده است، آشنا شوند.

تعدیل خلأ میان مدارس و دانشگاه‌ها ،”جذب دانشجویان ممتاز” از مدرسه تا دانشگاه

وی در پاسخ به این پرسش که دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه چه برنامه‌هایی برای شناسایی و هدایت دانش‌آموزان استعداد درخشان، سردرگمی استعدادهای برتر در فاصله میان مدرسه تا دانشگاه و نبود مرکز مشاوره‌ی تخصصی در این زمینه در استان برای پاسخ‌گویی به مسائل این قشر دارد، اظهار داشت: ما این خلاء را احساس کردیم که ارتباط دانشگاه با آموزش‌و‌پرورش قوی نیست و همواره گفته‌ایم که دانشگاه در واقع ادامه سیستم‌های آموزشی آموزش‌وپرورش در مقاطع مختلف تحصیلی است. آموزش‌وپرورش و دانشگاه در یک راستا حرکت می‌کنند و به عبارت دیگر خروجی آموزش‌وپرورش، ورودی دانشگاه است.

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: متأسفانه به دلیل آن‌که مدارس و دانشگاه‌ها زیر نظر ۲ وزارتخانه مجزا هستند یک خلاء قابل توجه در فاصله بین مدارس و دانشگاه‌ها ایجاد می‌شود که می‌تواند به‌نوعی بازدارنده و گاه باعث بی‌انگیزه شدن جوانان و استعدادهای برتر شود.

سیاهپوش تصریح کرد: با توجه به این موضوع یکی از طرح‌هایی که در حال حاضر پروپوزال آن در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تدوین شده، طرح جذب دانشجویان ممتاز است که این طرح دانشجویان را از مقطع دبیرستان مورد رصد قرار می‌دهد و در کنکور سراسری و کارشناسی ارشد اجرا می‌شود. در حال حاضر این طرح از مدارس غیرانتفاعی دانشگاه آغاز شده و در جلسه‌ای که حدود ۲ ماه پیش در این خصوص برگزار شد، صحبت‌های مفصلی برای هدایت دانش‌آموزان به سمت رشته‌هایی که هم “آینده‌ساز بهتری برای کشور” هستند و هم “جذب دانشجو برای تحصیل در دانشگاه شهید چمران” انجام شد.

وی با بیان این‌که شهروندان استان نیز گاه با توانمندی‌های دانشگاه آشنا نیستند و به همین دلیل فرزندان خود را برای کسب دانش و امتیازات به مناطق دور می‌فرستند، اظهار کرد: این در حالی است که فرزندانشان می‌توانند در دانشگاه شهید چمران تحصیل کنند و از امتیازات بسیاری بهره‌مند شوند و از سوی دیگر کنار آن‌ها تربیت شوند و پرورش یابند؛ البته مسیر بسیار طولانی پیش‌رو وجود دارد و ارتباطات باید بسیار نزدیک شود، به همین دلیل این دفتر برنامه دارد که از طریق آموزش‌وپرورش متولیان امر را دعوت و نشست‌هایی را در این خصوص برگزار کند.

اعلام آمادگی برای حضور در بافت مدارس

سیاهپوش با تصریح بر این‌که دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه در نظر دارد که تا حد امکان در بافت مدارس وارد شود و با والدین و دانش‌آموزان در راستای ارائه مشاوره‌های لازم و انتخاب رشته دانشگاهی گفت‌وگو کند، خاطرنشان کرد: تا زمانی که این سازوکار با آموزش‌وپرورش سازماندهی شود، این دفتر اعلام آمادگی می‌کند که اگر مدارسی به‌طور مستقیم در این زمینه درخواست کنند، در مدارس حضور پیدا کند و ضمن گفت‌وگو با والدین و معلمان در مدارس اطلاعات لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

وی افزود: علاوه بر این، سایت اینترنتی استعدادهای درخشان دانشگاه روی پرتال اصلی دانشگاه به نشانی http://scu.ac.ir تمام اطلاعیه‌ها، آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های خود را قرار داده است که افراد می‌توانند از این طریق با خدمات و امکانات این دفتر آشنا شوند اما به‌طور کلی ارتباط مدارس و دانشگاه‌ها نیاز به یک بررسی جامع و سریع دارد و باید بین این ۲ سیستم هماهنگی وجود داشته باشد که در حال حاضر چنین هماهنگی وجود ندارد. مقوله دانشگاه را نیز باید خاص دید زیرا اگر دانشگاه ارتقا یابد استانی ارتقا می‌یابد‌ و کشور ارتقا پیدا می‌کند‌ اما اگر دانشگاهی افول کند، استانی افول می‌کند و یک کشور افول خواهد کرد.

تورهای دانش‌آموزی در سطح دانشگاه برای انتخاب رشته هدفمند

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: در این برنامه دانشگاه از سطح مدارس مشاوره خود را برای دانش‌آموزان آغاز می‌کند که بتوانند انتخاب رشته هدفمندی داشته باشند؛ همچنین تورهایی را برای دانش‌آموزان در سطح دانشگاه و بازدیدهای مختلفی را در سطح دانشکده‌ها تدارک خواهیم دید که دانش‌آموزان از نزدیک با رشته‌های مختلف دانشگاهی آشنا شوند و این خلاء تا حدی تعدیل و ارتباطات تنگاتنگی میان آموزش‌و‌پرورش و تحصیلات دانشگاهی ایجاد شود.

سیاهپوش در پاسخ به علت ماندگاری پایین دانشجویان تراز اول در دانشگاه و استان و برنامه‌های این دفتر برای جذب آن‌ها، با اذعان بر این‌که متأسفانه درصد زیادی از دانشجویان تراز اول را از دست می‌دهیم و این دانشجویان از دانشگاه خارج می‌شوند، بر لزوم یک بازنگری در برنامه‌ها تأکید کرد و گفت: البته این بازنگری انجام شده و پیگیری‌های لازم در حال انجام است؛ این موضوع از دغدغه‌های دفتر استعداد درخشان نیز هست زیرا جوانان و دانشجویان استعداد برتر ثمره تلاش دانشگاه هستند و نمی‌توانیم آن‌ها را به‌راحتی از دست بدهیم.

برنامه‌ها برای افزایش ماندگاری دانشجویان استعداد برتر

وی با بیان این‌که این موضوع در طرح جذب دانشجویان ممتاز لحاظ شده است و با آغاز اجرای آن اطلاع‌رسانی‌های لازم را برای دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها انجام می‌دهیم، تصریح کرد: این طرح به گونه‌ای عملیاتی می‌شود که دانشجویان برتر با طرح‌های تشویقی که برای آن‌ها در دانشگاه در نظر گرفته شده است، آشنا شوند. دانشگاه شهید چمران یک دانشگاه بزرگ و در بعضی رشته‌ها در کشور سرآمد است‌ و رتبه‌های تک‌رقمی و یک کنکور کارشناسی ارشد و دکتری به‌تعداد در آن وجود دارد.

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: از سوی دیگر با توجه به پتانسیل‌های استان و وجود مراکز صنعتی متعدد و بخش کشاورزی، دانشجویان استعداد درخشان می‌توانند ارتباطات بسیار خوبی با این مراکز برقرار و از پتانسل‌های بسیار خوب استان استفاده کنند که البته دانشگاه همواره از این پتانسیل‌ها بهره برده و در آینده نیز برنامه‌های بیشتری در این خصوص خواهد داشت.

سیاهپوش همچنین در خصوص مدت زمان عضویت دانشجویان در دفتر استعدادهای درخشان و دیگر امکانات و امتیازات این دفتر، اظهار داشت: با توجه به این‌که جامعه مخاطب ما کل دانشجویان دانشگاه یعنی حدود ۱۷ هزار دانشجو را در بر می‌گیرد و همیشه در تلاش هستیم که علاوه بر بررسی، تدوین و اجرای برنامه‌های مختلف برای افراد مشخص، این شانس را برای دیگر افراد نیز فراهم کنیم که بتوانند وارد این عرصه رقابتی شوند.

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به این‌که عضوگیری در دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان سالانه انجام می‌شود، افزود: دانشجویان عضو برای آن‌که در سال بعد نیز عضو دفتر باقی بمانند و بتوانند از امتیازات آن استفاده کنند باید در رقابت با دیگر دانشجویان، برتری خود را حفظ کنند که این روند یک حالت رقابتی ایجاد می‌کند. البته برخی از دانشجویان نیز در طول چهار سال دوره کارشناسی خود توانسته‌اند عضویت خود را حفظ کنند.

اخذ جایزه بزرگ بنیاد نخبگان برای بیش از ۲۰ دانشجوی استعداد درخشان

وی با بیان این‌که سال گذشته بیش از ۲۰ عنوان کارگاه آموزشی مختلف برای دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه برگزار شد، تصریح کرد: معتقدیم که هر قدر برای این دانشجویان برنامه‌ریزی و تلاش کنیم باز هم کم است اما سعی ما این است که از امکانات موجود برای حمایت و هدایت این دانشجویان به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. بر این اساس با برنامه‌ریزی انجام‌شده، کارگاه‌های متنوعی با حضور اساتید مجرب و متخصص و با توجه به نیازهای مختلف این دانشجویان برگزار شد. سعی کردیم در این کارگاه‌ها هم جنبه‌های مهارت‌زایی و هم کارگاه‌های معرفت‌افزایی با همکاری دفتر نهاد و همچنین کارگاه‌های نرم‌افزاری و تخصصی برای این دانشجویان لحاظ شود.

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به استقبال بسیار خوب دانشجویان از کارگاه‌های آموزشی مدت زمان این کارگاه‌ها را از چهار تا ۱۶ ساعت عنوان کرد و گفت: همچنین سال گذشته بازدیدهای علمی مختلفی از مراکز صنعتی و کشاورزی استان مانند صنایع فولاد، سد شهید عباسپور و دیگر مراکز صنعتی برای این دانشجویان تدارک دیده شد.

سیاهپوش با بیان اینکه بعضی از این دانشجویان نیز برای اخذ جایزه بزرگ نخبگان در قالب بورس هایی به صورت آموزش یاری و پژوهش یاری به بنیاد ملی نخبگان معرفی شدند تصریح کرد: امروز امتیازات بسیار خوبی را در اختیار این دانشجویان قرار می دهند که در سال گذشته برای بیش از ۲۰ دانشجوی استعداد درخشان دانشگاه اخذ شد. امیدواریم این تعداد در سال اینده افزایش یابد.

۲۷ اردیبهشت؛ دوازدهمین آیین تجلیل از استعدادهای درخشان

وی یکی دیگر از برنامه‌های اصلی این دفتر را برگزاری آیین تجلیل از استعدادهای درخشان دانشگاه عنوان کرد و گفت: امسال دوازدهمین آیین به میمنت اعیاد شعبانیه در روز دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت‌ماه با حضور مسئولان ارشد استان و دانشگاه برگزار و طی این آیین با اهدای جوایز نقدی و لوح‌های تقدیر از دانشجویان استعدادهای درخشان دانشگاه تقدیر می‌شود؛ همچنین سعی داریم که در این آیین یک برنامه شاد و درخور برای این دانشجویان برگزار کنیم.

سیاهپوش با بیان این‌که در این مراسم از ۵ دانشجو در هر مقطع به‌طور نمادین تجلیل می‌شود، خاطرنشان کرد: البته دیگر دانشجویان عضو دفتر استعدادهای درخشان، می‌توانند پس از برگزاری مراسم هدایای خود را دریافت کنند.

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز پیگیری مسائل رفاهی، خوابگاه‌های دانشجویی، اختصاص وام‌های تحصیلی خارج از نوبت و اعطای وام‌های خاص به دانشجویان استعداد درخشان را از دیگر فعالیت‌های این دفتر برای حمایت از دانشجویان ممتاز برشمرد و در خصوص بودجه و اعتبارات دفتر استعدادهای درخشان اظهار کرد: با توجه به این‌که این دفتر زیر نظر شورای عالی استعداد درخشان وزارتخانه فعالیت می‌کند، از طریق این شورا سالانه بودجه‌ای به‌طور اختصاصی برای آن تعریف می‌شود. ولی معمولاً این بودجه با توجه به نیازمندی‌های موجود نمی‌تواند همه مشکلات را برطرف کند لذا دانشگاه در این زمینه با همکاری دیگر بخش‌ها برنامه‌ریزی می‌کند.

قول وزارت علوم برای افزایش ۲ برابری بودجه دفتر استعداهای درخشان

سیاهپوش تصریح کرد: البته با توجه به فعالیت‌های بسیار زیاد این دفتر در سال تحصیلی ۹۴ – ۹۳ وزارتخانه قول ۲ برابر شدن بودجه دفتر را در سال اخیر داده است اما با این وجود خود دانشگاه و مدیران بخش‌های مختلف آن در تأمین بودجه‌ها همکاری‌های بسیاری با دفتر استعداد درخشان دارند.

وی در خصوص در نظر گرفتن امتیازاتی ویژه دانشجویان ممتاز دانشگاه از جمله سفرهای خارجی برای آشنایی با تکنولوژی‌های روز، اظهار داشت: فعالیت‌ها قطعاً باید بسیار بیشتر باشد اما برنامه‌ریزی‌ها با توجه به امکانات موجود انجام می‌شود. دانشجویان استعدادهای برتر در واقع با آزمون‌ها و فرآیندهای دانشگاه، غربالگری شده و توانمندی خود را عملاً نشان داده‌اند که از نظر ما دانشجویان برتر هستند اما یک غربالگری دیگر نیز وجود دارد که تعداد محدودتری از این دانشجویان را انتخاب می‌کند و برای آن‌ها امتیازات و امکانات خاصی در نظر گرفته شده است.

امتیازات خاص برای دانشجویان حائز رتبه در المپیادهای علمی

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی کشور، در این دانشگاه افزود: در این المپیاد که در ۱۹ رشته مختلف برگزار شد، دانشگاه شهید چمران اهواز به‌عنوان حوزه آزمون استان خوزستان در قالب قطب پنج کشور همراه با استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، قم، مرکزی و … این المپیاد را برگزار کرد. افراد منتخب در این المپیاد از مزایای بسیار خوبی برخوردار خواهند شد که به‌طور مثال نفرات اول تا سوم در هر رشته می‌توانند بورس تحصیلی خارج از کشور برای مقطع دکتری دریافت کنند.

سیاهپوش گفت: همچنین برای دانشجویان پسر که رتبه‌های اول تا سوم این مسابقات را کسب کنند، تسهیلات خدمت سربازی در نظر گرفته شده است. رتبه‌های سوم تا پانزدهم در این المپیاد نیز می‌توانند بدون آزمون وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند که در سال گذشته دانشجویان دانشگاه در مرحله نهایی المپیاد دانشجویی در سطح کشور رتبه‌های برتر بسیاری مانند رتبه چهار رشته کشاورزی، رتبه هشتم رشته مهندسی کامپیوتر، رتبه ۱۰ در رشته آمار، رتبه ۱۱ در رشته فیزیک و … را به خود اختصاص دادند. امیدواریم این موفقیت‌ها امسال افزایش یابد.