دیدار رئیس سازمان اوقاف با آیت الله نوری همدانی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – یکی از مراجع تقلید با اشاره به نقشه‌های دشمنان برای ایجاد تردید میان مردم، تأکید کرد: طلاب باید نقشه‌های دشمنان را به خوبی بشناسند و مانع نفوذ آنان در ذهن مردم شوند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر یکشنبه در دیدار جمعی از اساتید و طلاب استان خراسان رضوی و هیئت رئیسه نظام پرستاری کشور اظهار داشت: انسان باید مسئولیت‌های خود را به درستی تشخیص دهد و بر اساس مسئولیت‌هایش گام بردارد.

وی گفت: کسانی که در راه تحصیل علم قدم بر می‌دارند باید بدانند که این شغل بسیار پر فضیلت است، روایات زیادی آمده که افرادی که در راه شناخت اسلام گام بر می‌دارند به فضیلت بسیاری می‌رسند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه شغل طلبگی بسیار مهم است، افزود: این شغل سربازی امام عصر(ع) است بنابراین حرکت در این راه دارای ثواب بسیاری است و می‌تواند خدمات بزرگی در راه خدمت به جامعه ارائه دهد.

وی با بیان اینکه طلاب باید با همت بلند به کسب علم بپردازند، افزود: طلاب باید با جدیت، اراده و استقامت راه طلبگی را طی کنند زیرا راه آسانی نیست.

در تاریخ به نقش بانوان اهمیت زیادی داده نشده است

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: متأسفانه در تاریخ به نقش بانوان اهمیت زیادی داده نشده اما از نظر اسلام میان مرد و زن هیچ تفاوتی وجود ندارد و هر کس ارزش‌های اسلامی بیشتری دارد وجود با ارزش‌تری نیز خواهد داشت.

وی گفت: طلاب باید با صرف و نحو به خوبی آشنا باشند زیرا باید از بیان قوی و قلم خوب برخوردار باشند.

استاد برجسته حوزه علمیه عنوان کرد: طلاب باید در عرصه تعلیم و تعلم و همچنین ارشاد مردم گام بردارند و مانع از نفوذ دشمنان در ذهن مردم شوند.

وی گفت: دشمنان نقشه‌های فراوانی برای ایجاد تردید میان مردم دارند، امروز مشکلات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در دنیا زیاد است که باید پاسخگوی این مسائل و مشکلات بود.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: طلاب باید نقشه‌های دشمنان را به خوبی بشناسند و خود نیز در برابر این نقشه‌ها به مبارزه بپردازند.

مشکلات پرستاران رفع شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پرستاری خدمتی بزرگ برای محتاجان و بیماران است، افزود: نباید در برابر اجتماع بی‌تفاوت باشیم بلکه باید از نیازمندان دستگیری شود.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: برای رفع مشکلات پرستاران باید اقدامات لازم انجام گیرد و با شجاعت و صراحت مشکلات بیان شود.

وی با اشاره به قدرت بی‌نظیر کشور ایران افزود: امروزه ایران اسلامی دارای نظامی قوی و اثرگذار در سراسر جهان است و امنیت امروز ایران در هیچ جای دنیا مشاهده نخواهد شد.

این مرجع تقلید عنوان کرد: در اسلام هر کس به اندازه توانش باید به جامعه خدمت کند و مسلمان باید ابتدا خود را اصلاح کنند و بعد در راه اصلاح جامعه گام بردارند.

وی با بیان اینکه ارکان انقلاب شامل اسلام، مردم و ولایت فقیه می‌شود، افزود: مردم باید همیشه بیدار، هشیار و در صحنه باشند زیرا دشمنان همیشه در کمین هستند.