سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد از عرضه ۶۳۷ محصول و رونمایی ۳۴ محصول جدید در نمایشگاه فرهیختگان همزمان با سالروز تأسیس این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در نشست خبری چهارمین نمایشگاه فرهیختگان دانشگاه آزاد گفت: در این نمایشگاه که همزمان با سی و چهارمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد برگزار می‌شود ۶۳۷ محصول عرضه می‌شود.
وی افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه پاسداشت اندیشمندان علم و فناوری، ایجاد رقابت بین پژوهشگران برای عرصه دستاوردها و همچنین برقراری همکاری بین واحدهای دانشگاهی برای تبادل تجربه است.
واشقانی با بیان اینکه بزرگترین محصول دانشگاه که قابلیت تجاری شدن دارد هنوز دارای قرارداد نیست، اظهار کرد: محصولات حاضر در نمایشگاه بر اساس سطوح مختلف فناوری طبقه بندی می‌شوند و علاوه بر آن ۳۴ محصول جدید هم رونمایی خواهد شد. ۲۳ محصول نیز در بحث قراردادی وارد شده‌اند و مبلغ ۶۰ میلیارد تومان حجم قراردادی محصولات تجاری سازی شده است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد درباره شرکت‌های دانش بنیان وابسته به این دانشگاه یادآور شد: اکنون ۲۰۰ شرکت دانش بنیان مورد تأیید دانشگاه آزاد قرار گرفته که برخی از آنها مورد حمایت دانشگاه‌ و برخی دیگر مورد حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و دانشگاه است.