1463231928509_87551474.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  کاخ سفید ۱۲۱ میلیون دلار به انجام پژوهش‌هایی در جهت تعیین نقش میکروب‌ها در زندگی موجودات مختلف اختصاص داده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، در حال حاضر، کاخ سفید یکی دیگر از پروژه‌های بلندپروازانه خود به نام طرح ملی میکروبیوم را آغاز کرده که هدف آن بررسی دقیق‌تر جهان کوچک میکروبها است.

میکروبیوم‌ها یا جوامع میکروب‌ها که در درون و بر روی بدن انسانها، حیوانات، گیاهان و در هر مکانی که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند زندگی می‌کنند، اثر زیادی بر زندگی ما دارند. آنها همچنین می توانند در سلامت ما،رشد بیشتر یا توقف رشد گیاهان و تغییر آب و هوا موثر باشند.

جف میلر، میکروب شناس از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس اظهار کرد: ما در حال راه اندازی پروژه هایی هستیم که رابطه‌های علت و معلول را مورد بررسی قرار می‌دهد. ما همبستگی فوق العاده جالب بین یک نوع خاصی از جامعه باکتریایی و چاقی یا دیابت نوع دوم را یافته ایم یا ارتباط آن با رشد گیاهان را مورد بررسی قرار داده ایم. این پروژه می تواند تعیین کند که آیا این شرایط ناشی از وجود میکروبهای خاص بوده و یا اینکه وجود این میکروب‌ها ناشی از وجود این شرایط هستند. همچنین این پژوهش می تواند به توسعه ابزارهای مختلف برای تحقیقات میکروبی، از جمله ابزاری که بتواند یک گونه خاص را بدون آسیب رساندن به گونه های دیگر از بین ببرد،کمک کند.

دولت آمریکا ۱۲۱ میلیون دلار را به این پروژه اختصاص داده که در حال حاضر بخشی از بودجه سال ۲۰۱۷ رئیس جمهور آمریکا است. ۴۰۰ میلیون دلار دیگر این پروژه از سازمان های غیر دولتی، از جمله بنیاد بیل و ملیندا گیتس تامین شده است. این سازمان ۱۰۰ میلیون دلار را بیش از چهار سال به توسعه ابزاری اختصاص داده‌ که می‌تواند برای بررسی نقش میکروبها در زندگی انسان و کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد.