1463223885212_2.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  در زمان بروز بلایای طبیعی، مرگ‌ومیر بالای افراد یکی از مسائل اجتناب‌ناپذیر است و کمبود اطلاعات و زمان می‌تواند منجر به رفتارهای نامناسب زیادی از ایجاد قبرهای گروهی گرفته تا سوزاندن قربانیانی که مذهب‌شان از این کار منع‌شان کرده، می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا به نقل از سایت دیزاین فورو، یک طراح لهستانی موسوم به آدام میکلوسی، تابوتی را طراحی کرده که شان مردگان را حفظ می کند و علاوه بر آن، تاثیر زیست محیطی انباشت صدها هزار جسد را در یک منطقه متمرکز کاهش می‌دهد.

تابوت LR16 از مواد زیست‌تجزیه‌پذیر ساخته شده و با گذشت ۱۰ سال تجزیه می‌شود.

این طرح اخیرا مدال نقره “رقابت طراحی A” را که بزرگترین رقابت طراحی جهان است، بدست آورده است.

میکلوسی زمانی که دانشجوی دانشگاه گوتنبرگ در سوئد بود، بر روی پروتکل‌های امداد و نجات در شرایط بحرانی تحقیق کرده و با اعضای تیم‌های نجات، پزشکان، مردم و روانشناسان دارای تجربیات دست اول در چنین سوانحی گفتگو کرده بود.

وی دریافت که شیوه مدیریت اجساد در حال حاضر باعث مسائل روانی و همچنین محیط زیستی است.

میکلوسی می‌خواست یک تابوت ارگونومیک را برای در دست گرفتن ساده‌تر طراحی کند. تابوت LR16 از شکافهایی در اطراف برخوردار است که انگشتان در آن‌ها قرار می‌گیرند. این تابوت همچنین برای ذخیره‌سازی کارآمدتر، جمع می‌شود.

این طرح یک راه‌حل محفوظ از خطا نیست. جوامع به ندرت می‌دانند چه زمانی فاجعه رخ می‌دهد از این رو ممکن است در زمان نیاز به این تابوت دسترسی نداشته باشند. با این حال، LR16 می‌تواند شیوه‌ای که جوامع به مراقبت از قربانیان فاجعه – مرده و زنده – می‌پردازند، ارتقا بخشد.

برچسب ها :