1433667099404_yazdan.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس صندوق رفاه دانشجویان از دریافت اجاره‌بهای خوابگاه‌ها از ۲۰ درصد دانشجویان بی‌بضاعت بعد از فارغ‌التحصیلی خبر داد و گفت: در سال گذشته از ۱۰ درصد دانشجویانی که توان پرداخت اجاره‌بهای خوابگاه را نداشته‌اند، اجاره‌بها بعد از فارغ‌التحصیلی اخذ می‌شد که امثال این میزان ۱۰ درصد افزایش داشته است و از ۲۰ درصد دانشجویان بی‌بضاعت که توان پرداخت اجاره‌بها ندارند، اجاره‌بها بعد از فارغ‌التحصیلی اخذ می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی ایسنا، مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر در نشست خبری‌ که صبح امروز به مناسبت هفته خوابگاه‌ها در صندوق رفاه دانشجویان برگزار شد، با بیان اینکه ۱۵۰۰ واحد ملکی خوابگاه متأهلی در دانشگاه‌های کشور وجود دارند، گفت: به طور کلی ۴۴۷۰ نفر در تهران و ۳۵۰۰ نفر در سایر شهرستان‌های کشور ودیعه مسکن متأهلی در سال ۹۴ دریافت کرده‌اند.

وی از دو برابر شدن ودیعه مسکن متأهلی در سال ۹۵ خبر داد و گفت: میزان ودیعه مسکن در سال ۹۵ دو برابر شده است. بر این اساس مبلغ ودیعه مسکن در تهران ۱۵ میلیون تومان، در کلانشهرها ۱۲ میلیون تومان و در سایر شهرستان‌های کشور ۷ میلیون تومان است. همچنین وام ودیعه مسکن متأهلین نخبه که با همکاری معاونت علمی رئیس‌جمهور پرداخت می‌شود ۲۵ میلیون تومان است.

انعقاد تفاهمنامه بین صندوق رفاه و سازمان زیباسازی شهرداری تهران

یزدان‌مهر در ادامه از انعقاد تفاهمنامه بین صندوق رفاه دانشجویان و سازمان زیباسازی شهرداری تهران خبر داد و افزود: بر اساس این تفاهمنامه سازمان زیباسازی شهرداری تهران با کمک صندوق رفاه دانشجویان امور مرمت، نورپردازی و زیباسازی خوابگاه‌ها را انجام می‌دهد. البته مرمت و زیباسازی خوابگاه‌های دانشگاه‌های شهید بهشتی و خوارزمی قبل از انعقاد تفاهمنامه مذکور آغاز شده است.

مذاکره صندوق رفاه با بخش خصوصی در جهت ساخت خوابگاه‌ها

وی با بیان اینکه صندوق رفاه دانشجویان با بخش خصوصی در جهت ساخت خوابگاه‌ها وارد مذاکره شده است، توضیح داد: ساخت خوابگاه‌ها توسط بخش خصوصی به صورت BOT است، به عبارت دیگر اجاره‌بهای خوابگاهی که توسط بخش خصوصی ساخته می‌شود، ۱۰ تا ۱۵ سال به حساب بخش خصوصی واریز می‌شود و سپس خوابگاه به دانشگاه واگذار می‌شود البته زمین و مجوز ساخت خوابگاه توسط دانشگاه به بخش خصوصی داده می‌شود.

نامگذاری روزهای هفته خوابگاه‌ها

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه با اشاره به هفته خوابگاه‌ها اظهار کرد: هفته خوابگاه‌ها از امروز ۲۵ اردیبهشت‌ماه آغاز شده و تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد. هدف از برگزاری هفته خوابگاه‌ها بازخوانی سیاست‌ها، برنامه‌ها و خدماتی است که در حوزه خوابگاه‌ها به دانشجویان ارائه می‌شود.

یزدان‌مهر با اشاره به اختتامیه هفته خوابگاه‌ها گفت: اختتامیه هفته خوابگاه‌ها پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه با حضور وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در دانشگاه همدان برگزار می‌شود.

وی در مورد نامگذاری روزهای هفته خوابگاه نیز اظهار کرد: روز شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه به نام زندگی جمعی، تعامل فرهنگی، انسجام وحدت ملی نامگذاری شده و در این روز از خوابگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر و خوابگاه دانشگاه شهید بهشتی بازدید به عمل خواهد آمد. روز دوم یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه زندگی خوابگاهی، مدیریت مشارکتی و حقوق شهروندی نامگذاری شده و در این روز بازدید از خوابگاه‌های دانشگاه‌های علم و صنعت و تهران صورت خواهد گرفت. روز سوم دوشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه سیمای مطلوب زندگی دانشجویی، کارآفرینی و نوآوری نامگذاری شده و از خوابگاه‌های دانشگاه‌های صنعتی شریف و خواجه‌نصیرالدین طوسی بازدید خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: روز چهارم سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه، نهادهای عمومی، خیرین و خوابگاه‌هاسازی نامگذاری شده و در این روز از خوابگاه‌های دانشگاه‌های هنر و الزهرا بازدید می‌شود. روز پنجم چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه مشاوره و بهداشت ایمنی محیط زیست نامگذاری شده و در این روز از خوابگاه‌های دانشگاه‌های تربیت مدرس و علامه بازدید می‌شود. روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه اصلاح الگوی مصرف و اقتصاد مقاومتی و روز جمعه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ورزش همگانی، اوقات فراغت، امید و نشاط دانشجویی نامگذاری شده است.