سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی وزیر بهداشت از لحاظ قانون استفاده حداکثری از توان داخلی کشور در موضوع جذب سرمایه گذاری خارجی خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ داوود دانش جعفری مشاور عالی وزیر بهداشت در همایش بین المللی سرمایه گذاری در حوزه سلامت که صبح امروز در تهران برگزار شد، در خصوص وضعیت سرمایه گذاری عمومی و خصوصی در ایران گفت: شرکت های علاقه مند به سرمایه گذاری عمومی و خصوصی در ایران باید درخواست خود را با وزارت بهداشت مطرح کنند تا مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.
وی افزود: باید نسبت ارزش وام به هزینه مشخص و ضمانت نامه بانکی به عنوان ضمانت در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.
دانش جعفری با اشاره به اینکه در صورت وجود تعداد زیاد متقاضی، مناقصه صورت می گیرد، افزود: مناقصه پروسه دشواری است که باید مورد تایید شورایی متشکل از وزارت بهداشت، وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه قانون استفاده حداکثری از توان داخلی لحاظ می شود، بیان کرد: بنابراین باید ۵۰ درصد اقدامات به صورت دسته دوم به شرکت های داخلی واگذار شود.
وی عنوان کرد: در صورتی که طرح ارایه شده توسط سرمایه گذاران داخلی، درآمد کافی برای پرداخت اقساط را داشته باشد، دولت با آن طرح موافقت می کند.