سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس سازمان امور دانشجویان از وجود هزار و ۵۰۰ خوابگاه ملکی متاهلی در دانشگاهها و فعالیت ۲۳ هزار خوابگاه خودگردان خبر داد.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ صبح امروز نشست خبری هفته خوابگاه‌ها با حضور مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان و ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویی در محل این صندوق برگزار شد. 
از ۲۱ لغایت ۲۵ اردیبهشت ماه هفته خوابگاهها با شعار “بهبود فضای خوابگاهی” در نظر گرفته شده است.
مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان در این نشست گفت: این نام گذاری هفته و درنظر گرفته شدن برنامه های خاص با کمک و هماهنگی وزارت بهداشت است که متاسفانه امروز به دلیل برنامه ای، معاون بهداشت و وزیر بهداشت نتوانستند در جمع ما باشند.
وی افزود: مانند هرسال در این هفته مشکلات و امکانات خوابگاههای سراسر کشور را مد نظر قرار می دهیم که خوشبختانه موثر هم بوده است.
صدیقی اظهار داشت: با برنامه‌های فرهنگی و ورزشی این هفته فضایی پر از شور و نشاط را در محیط های خوابگاهی پیش بینی کرده‌ایم.
وی درباره وضع موجود خوابگاههای دانشجویی گفت: ۲۸۰ هزار ظرفیت خوابگاه مجردی در دانشگاهای دولتی وجود دارد که از این تعداد ۸۰ هزار ظرفیت در دانشگاه فرهنگیان و فنی و حرفه ای، ۳۰ هزار موسسات غیر انتفاعی و خودگردان همچنین هزار و ۵۰۰ خوابگاه ملکی متاهلی است.