سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل صندوق رفاه و تحصیلات اعتباری دانشگاه آزاد از ثبت نام ۱۸ هزار و ۶۳۲ دانشجو برای دریافت وام ازدواج ۱۰ میلیون تومانی این دانشگاه خبرداد.

فرید ذاکر مدیرکل صندوق رفاه و تحصیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: طبق آماری که از سامانه ثبت نام ازدواج دانشجویی استخراج کرده‌ایم، ۱۸ هزار و ۶۳۲ نفربرای دریافت وام ازدواج ۱۰ میلیونی ثبت نام کرده اند.
وی افزود: بر اساس مصوبه ستاد ازدواج در صورتی که زوج و زوجه هر دو دانشجوی دانشگاه آزاد باشند، هرکدام به طور جداگانه می توانند از این تحصیلات استفاده کنند.
ذاکر ادامه داد: علاوه بر این مصوبه‌ی دیگری نیز برای صندوق رفاه و وام دانشجویی وجود دارد که بر اساس آن تمام دانشجویانی که در حین تحصیل ازدواج می کنند، می توانند تسهیلات دیگری به مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را نیز دریافت کنند.
مدیرکل صندوق رفاه و تحصیلات اعتباری دانشگاه آزاد تصریح کرد: به طور کلی در صورتی که زوج و زوجه علاوه بر تسهیلات وام ازدواج، تسهیلات داخلی را هم دریافت کنند، مبلغی به میزان ۲۳ میلیون تومان به آن ها تعلق گرفته است.
ذاکر با بیان این که تا کنون ۱۳ هزار نفر موفق به دریافت وام ازدواج ۱۰ میلیونی شده اند، اظهار کرد: دانشجویانی که تشکیل پرونده داده اند حداکثر ظرف مدت دو هفته وام مذکور را دریافت کرده اند.
وی تصریح کرد: دانشجویانی که هنوز موفق به دریافت وام ازدواج نشدند، در رابطه با موضوع تشکیل پرونده همچون ضامن دچار مشکلاتی بوده اند.