1457156853463_b.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه پیام‌ نور با اشاره به شعار سال این دانشگاه با عنوان «ارتقا، مأموریت‌گرایی و کارآفرینی»گفت: تا پیش از این، تمام تصمیمات واحدها در مرکز گرفته می شد که طبیعتاً باعث طولانی شدن فرآیندها بود، اما اکنون در ابعاد مختلف تفویض اختیارات به واحدهای استانها انجام شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، “علی‌اصغر رستمی‌ابوسعیدی” در حاشیه بازدید از دانشگاه پیام‌ نور رفسنجان با اشاره به شعار سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» افزود: وقتی سخن از اقدام و عمل می کنیم یعنی باید اقدام و عمل و کار به شکل واقعی صورت گیرد.

رستمی ابوسعیدی به کاهش دانشجویان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: سال ۹۲ یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در پیام‌ نور تحصیل می‌کردند که این میزان در سال ۹۳ به ۸۵۰ هزار دانشجو، سال گذشته کمتر و سال جاری به ۷۰۰ هزار دانشجو در ۵۴۰ واحد دانشگاهی کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور، دانشگاهی عدالت محور است، تصریح کرد: به عنوان مثال میزان شهریه در رشته های علوم انسانی ۳۰۰ هزار تومان برای هر ترم است.

رئیس دانشگاه پیام نور بر لزوم راه اندازی شرکتهای دانش بنیان تأکید کرد و افزود: این موضوع در زمینه اقتصاد مقاومتی تأثیرگذار است چرا که با استفاده از ایده ها و افکار دانشجویان می توانیم کسب درآمد کنیم.

رستمی ابوسعیدی با قدردانی از مشارکت خیران رفسنجان در ساخت بناهای آموزشی به‌ ویژه بناهای دانشگاه پیام‌ نور اظهار داشت: باید مراسم تجلیل باشکوهی از خیران استان برگزار شود.

وی ادامه داد: رفسنجان در زمینه مشارکت خیرین با شهرهای دیگر قابل مقایسه نیست. در همین زمینه بخش اعظمی از ساخت دانشگاه ولی عصر(عج) این شهر که جایگاه خوبی در بین دانشگاههای کشور دارد نیز بوسیله خیرین انجام شد.

رئیس دانشگاه‌ پیام‌ نور خاطرنشان کرد: در تهران نمایشگاه دائمی را برای افرادی که به هر نحو در کشور برای دانشگاه پیام نور کار خیرخواهانه انجام دادند داریم که عکس خیّرین را به همراه اسامی آنها را در آنجا قرار می دهیم.

وی با اشاره به اختراعات دانشجویان پیام‌ نور، گفت: دانایی باید به دارایی تبدیل شود، باید محصول علم را نگه داریم و ایده‌های دانشجویان را ارج نهیم که اگر این کار انجام نشود، پدیده فرار مغزها رخ می دهد.

رستمی ابوسعیدی خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات دانشگاه پیام نور رفسنجان تا حد توان تلاش می‌کنیم و معاونت مالی دانشگاه را به زودی به استان کرمان اعزام می‌کنیم تا پیگیر مسائل باشد.

وی با بیان اینکه آینده پیام نور آموزش‌های مبتنی بر آی تی است، تصریح کرد: برای تمام رشته‌های مبتنی بر آی‌تی و الکترونیک از طریق فضای مجازی امکان آموزش وجود دارد که در حال گرفتن محتوا و زیرساختهای لازم هستیم که نوید خوبی است.

رستمی‌ابوسعیدی همچنین با اشاره به غرس ۲ میلیون نهال در واحدهای پیام‌ نور در کشور، گفت: این تعداد تا دو سال آینده به ۱۰ میلیون می‌رسد و آنچه مهم محسوب می‌شود، داشتن فضایی مناسب برای دانشجویان است.

فرماندار رفسنجان نیز در این بازدید با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: رفسنجان با داشتن بیش از ۲۵ هزار دانشجو باید از تخصص دانشجویان خود در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بهره ببرد.

“حمید ملانوری” افزود: رفسنجان با وجود منابع انسانی ارزشمندی که دارد باید به طور ویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی فعالیت کند و در این راستا دانشگاههای ما باید تبدیل به کارگاه‌های اقتصادی و کاربردی شوند.