tabriz.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دومین کنگره تخصصی علوم‌ زمین و توسعه شهری با حضور جمعی از پژوهشگران و اساتید در دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌ شرقی، آزیتا بلالی‌ اسکویی دبیر دومین کنگره تخصصی علوم‌ زمین و توسعه شهری در این مراسم اظهار کرد: این کنگره فعالیت خود را از شهریور ماه سال ۱۳۹۴ شروع و از آبان‌ ماه سال گذشته نیز اقدام به پذیرش مقالات کرد که در طی سه مرحله داوری، ۲۳۸ عنوان مقاله از مجموع ۴۰۸ مقاله انتخاب و به تایید نهایی رسیده است.

وی گفت: تعداد داورانی که مقالات را مورد بررسی قرار دادند، ۹۵ نفر بودند که هفت نفر از آنان به‌عنوان عضو ثابت و ۲۰ نفر دیگر نیز به‌ عنوان داوران غیرثابت در این کنگره حضور داشتند.

وی افزود: این کنگره، گامی در جهت توسعه‌ پایدار شهری با توجه به علوم زیستی برگزار شده است که در اول راه قرار دارد و موضوع بسیار مهمی است؛ امید است که با کمک مسئولان و فعالان این حوزه، بتوانیم از نتایج این جلسات استفاده کنیم و گامی در جهت پیشرفت و توسعه کشور باشد.

بلالی‌ اسکویی ادامه داد: استفاده از بسترهای مناسب محیطی در راستای توسعه‌ شهرها، می‌تواند در جهت پایداری توسعه شهری گامی اساسی باشد و همچنین اصلاح و ارتقاء نظام مدیریتی شهر نیز گزینه‌ای است که در توسعه‌ پایدار تمدن شهری نقش موثری خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه علوم‌ زمین از دیرباز به‌عنوان اصلی مهم شناخته شده است، تاکید کرد: امروزه به دلیل اینکه علوم زمین با برخی رشته‌ها گره خورده است، نیازمند آن است که تعامل مناسبی با رشته‌های مختلف علمی با تمام اجزای شهری داشته باشد.