جشنواره قرآنی حوزه علمیه خواهران سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – در اولین جشنواره علمی اساتید حوزه علمیه خواهران معصومه گلگیری، استاد درس خارج فقه و چهره ماندگار حوزه علمیه مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، اولین جشنواره علمی اساتید حوزه علمیه خواهران با حضور آیت الله مومن و جمعی از مسئولان حوزه های علمیه و اساتید راه یافته به دوره کشوری جشنواره در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد.

در این مراسم از معصومه گلگیری چهره ماندگار فعال در حوزه علمیه خواهران تجلیل و قدردانی شد.

گلگیری در سال ۱۳۴۵ تحصیلات علوم دینی را در آبادان شروع کرد و در حال حاضر عضو هیئت امنای جامعه الزهرا(س) است و همزمان در کرسی درس خارج فقه تدریس می کند.

وی در این مراسم با اشاره به آیاتی از قرآن کریم افزود: کسانی که کاری انجام ندادند و انتظار دارند از آن ها شتایش شود در واقع خود را در معرض هلاکت قرار دادند. ما باید برای رضای خدا کار کنیم و حضرت فاطمه زهرا(س) و ائمه اطهار(ع) را الگوی خود قرار دهیم.

وی ابراز کرد: خداوند در وجود انسان ها میل به توحید را قرار داده و استدلال و درک آن در درون جان انسان نهفته است.

استاد درس خارج فقه با اشاره به تحصیلات و علاقه مندی خود به علوم دینی بیان کرد: اگر من به دوران کودکی‌ام برگردم باز هم تحصیل در علوم دینی و راهی که طی کردم را با جدیت و دقت بیشتری در پیش می‌گیرم.

گلگیری ادامه داد: فرزندان خود را نیز به تحصیل در حوزه ترغیب کرده ام تا علوم دینی را به دیگران منتقل کنند؛ اگرچه دانشگاه هم خوب است اما حوزه را بیشتر دوست دارم.

چهره ماندگار حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: خاصیت دروس حوزوی در این است که باید علم و عمل را هماهنگ با یکدیگر پیش برد و این عمل در دانشگاه وجود ندارد.

وی اظهار کرد: حوزه باید در هر منطقه از جهان چراغی فروزان باشد و روز به روز بر فروزانی آن افزوده شود.

در این مراسم از انجمن علمی اساتید حوزه های علمیه خواهران نیز رونمایی شد. با استفاده از این انجمن، اساتید با یکدیگر تبادل اطلاعات بیشتری داشته و مهارت های خود را به نمایش می گذارند.