New Image1.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس د‌انشگاه جامع علمی کاربرد‌ی استان سمنان از برنامه این دانشگاه برای تبدیل سه مرکز از مراکز جامع علمی کاربرد‌ی استان سمنان به برندهای ملی و بین‌المللی خبر داد.

فرامرز نیک‌سرشت در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سمنان، با اعلام این خبر، اظهار کرد: قرار است در این طرح در سه مرکز دانشگاهی شاخص استان که از توانمندی علمی و کاربردی در سطح ملی و بین‌المللی برخوردارند، زیرساخت‌های ویژه علمی،آموزشی ،آزمایشگاهی و پژوهشی ایجاد تا بسترهای مناسب برای رشد علمی و پژوهشی در آنها ایجاد شود تا در صورت امکان حتی به جذب دانشجویان خارجی نیز بپردازند.

وی با بیان اینکه این طرح به عنوان یکی از محوری‌ترین برنامه‌ها در اولویت برنامه‌های امسال د‌انشگاه جامع علمی کاربرد‌ی استان سمنان قرار گرفته، خاطرنشان کرد: در تلاش برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اجرایی شدن این طرح هستیم.

نیک‌سرشت، در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در خصوص شاخص‌های این دانشگاه برای انتخاب این سه مرکز علمی کاربردی، اظهار کرد: در حال حاضر ویژگی‌ها و شاخص‌هایی برای انتخاب این سه مرکز تدوین و به مراکز علمی-کاربردی استان سمنان ابلاغ شده تا بتوانیم در ۶ ماهه نخست امسال این طرح را در استان اجرایی کنیم.

رئیس د‌انشگاه جامع علمی کاربرد‌ی استان سمنان با برشمردن مهمترین شاخص‌های تدوین شده برای انتخاب این سه‌گانه علمی –آموزشی، گفت: در انتخاب این مراکز به شاخص‌های متعددی از جمله فضای کاربردی مرکز، وجود فضاهای کارگاهی ، آزمایشگاه‌ها، سطح اساتید، خاص بودن رشته‌های طراحی شده که به تایید شورای گسترش آموزش عالی رسیده باشند و….توجه جدی می‌شود.

این عضو هیئت علمی د‌انشگاه جامع علمی کاربرد‌ی از ارزیابی مراکز علمی-کاربردی این استان از طریق بررسی و امتیازدهی به مراکز متعدد علمی-کاربردی استان سمنان خبر داد و افزود: قرار است که این ارزیابی‌ها توسط یک تیم کارشناسی انجام و سه مرکز برتر استان که بیشترین امتیازات را دارا باشند برای اجرایی‌شدن این طرح انتخاب شوند.