1448872299817_455196207.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم هم افزایی ناشران و مسئولان دانشگاهی برای نشر آثار علمی تاکید کرد.

دکتر علی ابطحی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی امسال به علت کوچکی فضا نتوانسته تمامی توان خود را در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب به نمایش بگذارد، گفت: بهتر است ناشران هم افزایی با مسؤلان دانشگاه ها ایجاد کنند تا از این طریق تمامی مدیران و مسؤلان برای چاپ کتب و نشر آثار علمی ترغیب شوند.

ابطحی با اشاره به کتاب های پزشکی ارائه شده در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در غرفه امسال دانشگاه آزاد در حوزه های مختلف از جمله گیاهان دارویی، فیزیولوژی، پرستاری، کودکان و سالمندان کتبی بسیار ارزشمندی ارائه شده است که جامعه به آن نیاز دارد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به لزوم تشویق جامعه به کتابخوانی افزود: اولین اقدام برای گسترش کتابخوانی این است که باید تعداد کتب مجازی افزایش یابد تا دسترسی به کتاب از طریق فضای مجازی آسان تر صورت گیرد.

وی به لزوم دسترسی آسان به کتاب های چاپی گفت: دسترسی به کتاب ها باید آسان باشد. در این زمینه شهرداران مناطق و محله ها می توانند موثر باشند و از طریق تاسیس کتابخانه در محلات نیاز مردم به کتاب را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه کتاب یکی از خدمات اجتماعی است گفت: کتاب یکی از نیازهای مهم جامعه است. در تمامی غرفه های دانشگاه کتاب هایی ارائه شده است که فقط منحصر به دانشجو نیست بلکه می تواند نیاز جامعه مصرفی، طبقات پایین، خانه دارها، کاسبان، بازاری را نیز بر طرف کند.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ما در زندگی مدیریت درستی برای زمان نداریم گفت: گاهی زمان های بسیاری در زندگیمان به بطالت می گذرد و فرصت های از دست رفته ما زیاد است، کتابخوانی می تواند زندگی ما را مدیریت کند.

ابطحی تاکید کرد: رشته پزشکی رشته ای نیست که در زمانی متوقف شود و سرفصل ها و کتب آن دائما در حال تغییر هستند. امروز نه تنها کتب بلکه نوع بیماری‌ها هم تغییر کرده است. ۳۰ سال پیش حصبه، سل، مالاریا، اسهال وبا در صدر آمار مرگ و میر بود، اما امروز دیگر عوامل مرگ و میر تغییر کرده است. امروز دانشجویان تنها بیماری دیفتیری را در کتابها می شناسند اما هر روز مصدومان تصادفات و بیماران قلبی را می بینند. از این جهت تدریس پزشکی با گذشته فرق دارد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کتاب یک ثروت ملی است و من از همه کسانی که در برپایی چنین نمایشگاهی نقش داشتند سپاس گزاری می کنم و امیدوارم که بتوانیم یک نمایشگاه دایمی از کتب و مجلات و نشریات در کشور داشته باشیم تا دایم در دسترس دانشجویان محققین معلمان و مردم عادی قرار بگیرد.