1463051528294_کامیون.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  شرکت تسلا به زودی کامیون‌های کشنده قدرتمند هیبریدی با ظرفیت ۳۶ تن را به بازار عرضه می‌کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان و به نقل از دیلی میل، کامیون جدید شرکت تسلا علاوه بر طراحی منحصر‌به‌فرد و آیرودینامیک دارای امکاناتی همچون سامانه رانندگی خودکار، سامانه ناوبری دیجیتال، سیستم‌های گرمایش و سرمایش هوشمند، سیستم پیشرفته صوتی و تصویری، فریزر و مایکروویو است.

سخنگوی شرکت تسلا در مورد ویژگی‌های فنی این کامیون عنوان کرد: در این کامیون برای اولین‌بار از ترکیب سوخت گاز طبیعی و برق برای تولید انرژی مکانیکی استفاده می‌شود. این کامیون مجهز به مخزن ذخیره گاز با حجم ۵۶۷ لیتر است که در کنار سامانه توربین و ژنراتور انرژی الکتریکی مورد نیاز جهت شارژ باتری‌ها را تامین می‌کند.

سیستم حرکتی کامیون تسلا از ۶ موتور الکتریکی قدرتمند متصل به هر چرخ تشکیل شده است که با توان مجموعه باتری‌ها با ظرفیت ۳۲۰ کیلوات-ساعت، انرژی حرکتی مورد نیاز این کامیون پهن‌پیکر را تامین می‌کند.

کامیون جدید شرکت تسلا با هدف تامین نیاز آینده بازار حمل‌ونقل زمینی طراحی و ساخته شده است که در کنار قابلیت پیمایش ۱۹۳۱ کیلومتر پس از هربار سوخت‌گیری می‌تواند بازار انحصاری برای شرکت ایجاد کند.

قدرت هر موتور الکتریکی کامیون نیکولا ۱ حدود ۳۳۵ اسب‌بخار است که در مجموع توان حرکتی این کامیون را به رقم قابل توجه ۲۰۰۰ اسب‌بخار می‌رساند.